ELOXATIN koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • ELOXATIN to preparat o właściwościach przeciwnowotworowych. Znalazł zastosowanie w leczeniu uzupełniającym raka okrężnicy oraz w przypadku przerzutów w skojarzeniu z innymi środkami.
  • ELOXATIN koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
oksaliplatyna (oxaliplatinum)

Wskazania:
Preparat stosowany w terapii raka okrężnicy i odbytnicy z przerzutami, w skojarzeniu z 5-fluorouracylem i kwasem folinowym oraz w terapii uzupełniającej raka okrężnicy stopnia lII (Duke C) po całkowitej resekcji guza pierwotnego.

Działanie:
Preparat jest pochodną platyny o właściwościach przeciwnowotworowych. Badania nad mechanizmem działania oksaliplatyny, mimo że nie jest on do końca zbadany, wykazały, że uwodnione pochodne, powstające w następstwie biotransformacji oksaliplatyny, wchodzą w interakcje z DNA, w wyniku czego powstające krzyżowe połączenia, zarówno wewnątrz, jak i pomiędzy łańcuchami DNA, powodują przerwanie syntezy DNA. Posiada aktywność in vitro oraz in vivo w różnych modelach opornych na cisplatynę. Zarówno in vitro, jak in vivo obserwowano synergistyczne działanie cytotoksyczne podczas zażywania preparatu w skojarzeniu z 5-fluorouracylem. Zawarta w nim oksaliplatyna posiada szeroki zakres działania cytotoksycznego in vitro oraz działa przeciwnowotworowo in vitro w różnych układach modelowych guzów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na oksaliplatynę
- okres karmienia piersią
- zahamowanie czynności szpiku kostnego przed pierwszym cyklem leczenia: liczba neutrofilów < 2 x 109/l i (lub) liczba płytek < 100 x 109/l
- obwodowa neuropatia czuciowa z zaburzeniem czynnościowym przed pierwszym cyklem leczenia
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min)

Dawkowanie Eloxatin:
Dożylnie. Sposób podawania oraz dawkowanie ustala lekarz specjalista.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel