EMTRIVA roztwór doustny

  • EMTRIVA to preparat stosowany w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i przeciwwirusowym. Używa się go do leczenia pacjentów powyżej 4 miesiąca życia, zakażonych HIV-1.
  • EMTRIVA roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
emtrycytabina (emtricitabinum)

Wskazania:
Preparat do stosowania w połączeniu z lekami przeciwretowirusowymi. Leczy się nim pacjentów zakażonych HIV-1. Lek można stosować u pacjentów powyżej 4 miesiąca życia.

Działanie:
Preparat zawiera emtrycytabinę, która jest syntetycznym nukleozydowym analogiem cytydyny o wybiórczym działaniu przeciwko ludzkiemu wirusowi niedoboru odporności (HIV-1 i HIV-2) oraz wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV). Emtrycytabina jest słabym inhibitorem występujących u ssaków polimeraz DNA oraz polimerazy mitochondrialnej. Ulega fosforylacji przez enzymy komórkowe tworząc 5'-trójfosforan emtrycytabiny, który zatrzymuje kompetycyjnie odwrotną transkryptazę HIV-1, czego skutkiem jest zakończeniem łańcucha DNA. Nie udowodniono działania toksycznego na mitochondria ani w warunkach in vitro ani in vivo, natomiast w warunkach in vitro, emtrycytabina nie działa cytotoksycznie na jednojądrzaste komórki krwi obwodowej (PBMC), ustalone linie komórek limfocytarnych i monocytarno-makrofagowych lub komórki, z których bezpośrednio powstaje się szpik kostny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Emtriva roztwór:
Doustnie. Zaleca się dobranie indywidualnego dawkowania w zależności od wieku oraz potrzeb pacjenta. Terapia powinna być pod kontrolą lekarza mającego praktyczne doświadczenie w leczeniu zakażeń wirusem HIV.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel