EMTRIVA kapsułki twarde

  • EMTRIVA jest preparatem mającym zastosowanie w leczeniu zakażeń. Posiada działanie przeciwinfekcyjne i przeciwwirusowe. Stosowany jest w leczeniu pacjentów powyżej 4 miesiąca życia, zakażonych HIV-1.
  • EMTRIVA kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
emtrycytabina (emtricitabinum)

Wskazania:
Preparat wskazany do terapii pacjentów powyżej 4 miesiąca życia, którzy są zakażeni HIV-1. Lek stosuje się w połączeniu z innymi środkami przeciwretowirusowymi.

Działanie:
Preparat o wybiórczym działaniu przeciwko ludzkiemu wirusowi niedoboru odporności (HIV-1 i HIV-2) oraz wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV), który zawiera emtrycytabinę oraz jest syntetycznym nukleozydowym analogiem cytydyny. Emtrycytabina jest słabym inhibitorem występujących u ssaków polimeraz DNA oraz mitochondrialnej polimerazy. W warunkach in vitro, emtrycytabina nie działa cytotoksycznie na jednojądrzaste komórki krwi obwodowej, ustalone linie komórek limfocytarnych i monocytarno-makrofagowych lub komórki, z których bezpośrednio tworzy się szpik kostny. Nie udowodniono działania toksycznego na mitochondria ani w warunkach in vitro ani in vivo. Ulega fosforylacji przez enzymy komórkowe budując 5'-trójfosforan emtrycytabiny, który blokuje kompetycyjnie odwrotną transkryptazę HIV-1, w efekcie czego dochodzi do zakończenia łańcucha DNA.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Emtriva:
Doustnie. Terapia powinna być nadzorowana przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu zakażeń wirusem HIV. Dawkowanie należy dostosować indywidualnie do stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel