ESPIRO tabletki powlekane

  • ESPIRO jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu moczopędnym i obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Leczy się nim niewydolność serca.
  • ESPIRO tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
eplerenon (eplerenonum)

Wskazania:
Pomocniczo w leczeniu obejmującym podawanie ß-adrenolityków, w ramach redukcji ryzyka umieralności i zachorowalności z powodów sercowo-naczyniowych u pacjentów w stanie stabilnym z zaburzeniem czynności lewej komory serca oraz klinicznymi objawami niewydolności serca po przebytym niedawno zawale serca. Również u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca oraz z zaburzeniami czynności lewej komory serca.

Działanie:
Preparat jest antagonistą aldosteronu. Eplerenon wywołuje trwałe podniesienie aktywności reninowej osocza i ilości aldosteronu we krwi, związane ze zmniejszeniem blokującego oddziaływania aldosteronu na produkcję reniny. Wynikająca z tego zwiększona aktywność reninowa osocza i zwiększone stężenie krążącego aldosteronu nie zmniejszają działania eplerenonu. Przeciwdziała wiązaniu aldosteronu. Ponadto eplerenon posiada względną selektywność łączenia z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla mineralokortykosteroidów w porównaniu do łączenia z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla glikokortykosteroidów, progesteronu i androgenów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- stężenie potasu we krwi przed rozpoczęciem leczenia >5 mmol/l
- ciężka niewydolność nerek (GFR <30 ml/min/1,73 m2)
- ciężka niewydolność wątroby (C w skali Child-Pugh)
- jednoczesne stosowanie leków moczopędnych oszczędzających potas, preparatów potasu lub silnych inhibitorów CYP3A4 (takich jak: itrakonazol, ketokonazol, rytonawir, nelfinawir, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)
- jednoczesne stosowanie połączenia inhibitora konwertazy angiotensyny (ACE) i antagonisty receptora angiotensynowego (ARB)

Dawkowanie Espiro:
Doustnie. Zaleca się indywidualne dostosowanie dawkowania w zależności od schorzenia oraz potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel