ENTOCORT kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

  • ENTOCORT to preparat oddziałujący na przewód pokarmowy i metabolizm. Posiada działanie przeciwzapalne i stosowany jest w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna.
  • ENTOCORT kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Producent: Astra Zeneca
Skład: budezonid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
budezonid (budesonidum)

Wskazania:
Preparat leczy choroba Leśniowskiego-Crohna o lekkim lub średnim nasileniu obejmująca jelito kręte i (lub) okrężnicę wstępującą.

Działanie:
Preparat to glikokortykosteroid o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Sposób, w jaki działa lek w terapii choroby Crohna nie jest poznany. Przypuszcza się, że opiera się na zatrzymaniu reakcji z udziałem cytokin oraz zatrzymaniu aktywności mediatorów reakcji zapalnej. Wewnętrzna aktywność budezonidu, mierzona jako podobieństwo do receptora glikokortykosteroidowego, jest około 15x wyższa niż prednizolonu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- zakażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe
- w ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu

Dawkowanie Entocort:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie w zależności od nasilenia objawów, przy czym zaleca się podawać jak najmniejszą skuteczną dawkę. Dzieci powyżej 8 lat i 25 kg: zwyczajowa dawka wynosi 3 kapsułki 1x na dobę. Nie należy stosować dłużej niż przez 8 tyg. Dorośli: standardowe dawkowanie podczas zaostrzenia - 3 kapsułki 1x dobę. Nie należy stosować dłużej niż 8 tygodni. Następnie 2 kapsułki 1x na dobę. Terapii nie można zakończyć z dnia na dzień, a stopniowo, obniżając dawkę. Preparat zażywać najlepiej rano.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel