FOSTEX aerozol inhalacyjny

  • FOSTEX jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwastamtycznym i rozszerzającym oskrzela. Stosowany w leczeniu astmy.
  • FOSTEX aerozol inhalacyjny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
dipropionian beklometazonu, fumaran formoterolu (beclometasoni dipropionas, formoteroli fumaras)

Wskazania:
- leczenie objawowe pacjentów z ciężką postacią przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) (wartość FEV1 <50% wartości należnej), a także nawracającymi w przeszłości zaostrzeniami, u których pojawiają się wyraźne objawy choroby pomimo regularnego leczenia długo działającymi lekami rozszerzającymi oskrzela,
- systematyczna terapia astmy wymagające użycia środka złożonego (wziewny kortykosteroid i długo działający ß2-agonista): w przypadku niewystarczającej kontroli dolegliwości schorzenia przy pomocy kortykosteroidów wziewnych oraz podawanego doraźnie szybko działającego ß2-agonisty lub u pacjentów, u których uzyskano odpowiednią kontrolę dolegliwości schorzenia przy pomocy kortykosteroidów wziewnych oraz długo działających ß2-agonistów.

Działanie:
Preparat o charakterze złożonym z dwóch substancji czynnych o odmiennym działaniu. Formoterol to selektywny agonista receptorów ß2-adrenergicznych; wywołuje rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli u pacjentów z odwracalnymi obturacyjnymi chorobami dróg oddechowych. Dipropionian beklometazonu jest glikokortykosteroidem stosowanym wziewnie; posiada silne działanie przeciwzapalne w obrębie płuc; jest prolekiem. Równoczesne podawanie dipropionianu beklometazonu i formoterolu wywołuje złagodzenie objawów astmy, poprawę czynności płuc oraz zmniejszenie częstości występowania zaostrzeń choroby. Działanie zachodzi w ciągu 1-3 min i utrzymuje się przez 12 h po podaniu pojedynczej dawki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na dipropionian beklometazonu, dwuwodny fumaran formoterolu i (lub) na którąkolwiek z substancji pomocniczych

Dawkowanie Fostex:
Wziewnie. Należy ustalić indywidualne dawkowanie odpowiednie do stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel