FORSTEO roztwór do wstrzykiwań

  • FORSTEO to preparat oddziałujący na układ mięśniowo-szkieletowy, który poprzez swoje właściwości zwiększa strukturę gęstości kości. Zalecany głównie kobietom po menopauzie.
  • FORSTEO roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
teryparatyd (teriparatidum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu osteoporozy u kobiet w okresie pomenopauzalnym lub spowodowanej długotrwałym stosowaniem glikokortykosteroidów o działaniu ogólnoustrojowym u kobiet i mężczyzn, o podwyższonym ryzyku złamań.

Działanie:
Preparat to aktywny fragment (1-34) endogennego ludzkiego parathormonu. Preparat wspomaga proces tworzenia się kości - zwiększa odkładanie się nowej tkanki kostnej na powierzchni warstwy beleczkowej i korowej dzięki większemu pobudzaniu aktywności osteoblastów niż osteoklastów. Endogenny parathormon (PTH) zbudowany z 84 aminokwasów jest podstawowym elementem regulującym metabolizm wapnia i fosforanów w tkance kostnej i w nerkach. Parathormon aktywizuje proces tworzenia kości oddziałując bezpośrednio na komórki kościotwórcze (osteoblasty), pośrednio wywołuje zwiększenie przenikanie wapnia w jelitach oraz zwiększanie zwrotnego przenikania wapnia w kanalikach nerkowych i wydalania fosforanów przez nerki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na teryparatyd lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciąża i okres karmienia piersią
- wcześniej ujawniona hiperkalcemia
- ciężka niewydolność nerek
- metaboliczne choroby kości (w tym nadczynność przytarczyc i choroba Pageta kości), z wyjątkiem pierwotnej osteoporozy i osteoporozy spowodowanej stosowaniem glikokortykosteroidów
- zwiększenie aktywności fosfatazy zasadowej o niewyjaśnionej przyczynie
- stan po radioterapii zewnętrznej lub wewnętrznej kośćca
- pacjenci z nowotworami złośliwymi układu kostno-szkieletowego lub przerzutami do kości nie powinni być leczeni teryparatydem

Dawkowanie Forsteo:
Podskórnie w udo lub brzuch. Standardowa dawka zawiera 20 µg 1x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel