Aspirin 500mg x 10 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Aspirin 500mg w postaci tabletek zawiera kwas acetylosalicylowy jako substancję czynną. Lek do stosowania w przypadku gorączki i bólu różnego pochodzenia.
  • Aspirin 500mg x 10 tabletek
Producent: Bayer
Kod produktu: 5285
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
10,06 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Aspirin 500mg:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylosalicylum). Jedna tabletka zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.

Działanie Aspirin 500mg:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny – kwas acetylosalicylowy to substancja czynna o właściwościach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Aspirin 500mg zalecany jest w przypadku odczuwania słabego lub umiarkowanego bólu, a także w łagodzeniu gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Aspirin 500mg wskazany w leczeniu gorączki oraz bólu o nasileniu małym i umiarkowanym.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze oraz w okresie laktacji – wyłącznie w sytuacji, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej, ostrej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) występowały napady astmy oskrzelowej. Nie stosować równocześnie z metotreksatem przyjmowanym w dawce 15mg na tydzień (lub w wyższej dawce). Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi częściej przy wyższych dawkach); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko – przemijające zaburzenia czynności wątroby. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hypoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa.

Dawkowanie tabletek Aspirin 500mg:

Należy stosować według zaleceń lekarza lub wskazówek na ulotce. U dorosłych: dawka jednorazowa wynosi 500-100mg kwasu acetylosalicylowego (1-2 tabletki). W razie konieczności można powtarzać dawkę co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa – 4g kwasu acetylosalicylowego (8 tabletek). U młodzieży powyżej 12. roku życia: można stosować wyłącznie ze wskazania lekarza. Dawka jednorazowa wynosi 500mg (jedna tabletka), dawkę można powtarzać co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1500mg kwasu acetylosalicylowego (3 tabletki). Tabletki przyjmować po jedzeniu, popijać dużą ilością płynu. Bez konsultacji z lekarzem nie należy przyjmować dłużej niż 3-5 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o Aspirin 500mg x 10 tabletek

Liczba opinii: 2
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
2011-10-27
zawsze najlepsza
Anna, Gdansk
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
2011-04-03
Polecam każdemu przy wszeslkiego rodzaju przeziebieniach. Rewelacyjny lek za małe pieniądze.
Anna, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel