GLYCOPHOS koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • GLYCOPHOS to preparat mający postać koncentratu, zawierającego glicerofosforan sodu, który ma istotne znaczenie w przemianach tłuszczów w organizmie. Stosowany w celu uzupełnienia niedoboru fosforanów w organizmie zarówno u niemowląt jak i dorosłych.
  • GLYCOPHOS koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
glicerofosforan sodu (natrii glycerophosphas)

Wskazania:
Preparat stosowany w celu uzupełnienia zapotrzebowania na fosforany podczas żywienia pozajelitowego u niemowląt i dorosłych.

Działanie:
Preparat bierze pośredni udział w metabolizmie tłuszczów, uzupełniając niedobory fosforanów. Glicerolofosforan podawany dożylnie nie jest wychwytywany przez tkanki, jest wydalany w postaci metabolitów oraz w postaci nie zmienionej z moczem. Mechanizm uzupełniania ma miejsce na drodze hydrolizy glicerolofosforanu przy stężeniu >0,7 mmol/l (12-15 mmol/dobę). pH roztworu wynosi 7,4. Osmolalność - 2760 mosmol/kg wody. 1 ml preparatu zawiera 216 mg bezwodnego glicerolofosforanu sodu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynna lub dowolną substancję pomocniczą
- odwodnienie
- hipernatremia
- hiperfosfatemia
- ciężka niewydolność nerek
- wstrząs
- ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek

Dawkowanie Glycophos:
Dożylnie. Niemowlęta: standardowa dobowa ilość fosforanów zawiera 1,0-1,5 mmol/kg m.c./dobę. Czas wlewu powinien wynosić co najmniej 8h. Dorośli: standardowa dobowa ilość fosforanów zawiera 10-20 mmol (10-20 ml preparatu dodanego do wykazujących zgodność roztworu infuzyjnego lub mieszaniny). W trakcie terapii zaleca się systematycznie sprawdzać ilość fosforanów we krwi. Lek można podawać z roztworami wykazującymi zgodność. Przed podaniem preparatu należy go koniecznie rozcieńczyć. W celu przeprowadzenia bezpiecznej terapii zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel