GEMCITABINE POLPHARMA proszek do sporządzania roztworu do infuzji

  • GEMCITABINE POLPHARMA jest preparatem z klasy cytotoksycznych, któy dzięki swoim właściwościom zabija dzielące się komórki, w tym nowotworowe. Znalazł zastosowanie w leczeniu nowotworów, podawany jest w skojarzeniu z innymi środkami.
  • GEMCITABINE POLPHARMA proszek do sporządzania roztworu do infuzji
Producent: Polpharma
Skład: gemcytabiny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
gemcytabiny (gemcitabinum)

Wskazania:
- terapia pacjentek z nabłonkowym rakiem jajnika w stadium miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, w skojarzeniu z karboplatyną, po niepowodzeniu chemioterapii I rzutu opartej na związkach platyny i co najmniej 6-miesięcznym okresie bez nawrotu,
- terapia pacjentów z rakiem pęcherza moczowego miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, w skojarzeniu z cisplatyną,
- terapia pacjentów z gruczolakorakiem trzustki miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami,
- terapia pacjentów z nawrotem miejscowym raka piersi niekwalifikującym się do leczenia operacyjnego lub z przerzutami, w skojarzeniu z paklitakselem, po niepowodzeniu chemioterapii antracyklinami lub w przypadku przeciwwskazań do ich stosowania,
- terapia pierwszego rzutu u pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca w stadium miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, w skojarzeniu z cisplatyną; u pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów o stanie sprawności 2 można rozważyć stosowanie gemcytabiny w monoterapii.

Działanie:
Lek zawiera cytostatyk z grupy antymetabolitów pirymidyn. Zawarta w nim gemcytabina (dFdC) jest przekształcana wewnątrzkomórkowo przez kinazy nukleozydowe do aktywnych nukleozydów: difosforanu (dFdCDP) i trifosforanu (dFdCTP). Włączenie gemcytabiny do nici DNA kończy replikację DNA, prowadząc do zaprogramowanej śmierci komórki. Cytotoksyczne właściwości preparatu powiązane są z zatrzymaniem syntezy DNA przez oba metabolity i jest swoiste dla cyklu komórkowego (faza S).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na gemcytabinę lub substancje pomocnicze preparatu
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Gemcitabine Polpharma:
Dawkowanie zarządzane jest przez lekarza prowadzącego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel