HEPSERA tabletki

  • HEPSERA jest preparatem zawierającym substancję czynną dipiwoksyl adefowiru. Stosowany w leczeniu przewlekłego (długotrwałego) zapalenia wątroby typu B (choroba wątroby wywołana zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu B) u osób dorosłych.
  • HEPSERA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dipiwoksyl adefowiru (adefovirum dipivoxilum)

Wskazania:
Zastosowanie w terapii przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B u osób dorosłych:
- z niewyrównaną czynnością wątroby,
- z wyrównaną czynnością wątroby ze stwierdzoną czynną replikacją wirusa,
- z trwale zwiększoną aktywnością AlAT we krwi oraz histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i zwłóknieniem wątroby.

Działanie:
Zawarty w preparacie dipiwoksyl adefowiru to kreator leku adefowiru, acyklicznego nukleotydowo-fosfonianowego analogu monofosforanu adenozyny, który jest czynnie transportowany do komórek, a następnie przekształcany przez enzymy gospodarza do difosforanu adefowiru. Adefowir w warunkach in vitro działa na wirusy DNA hepatotropowe, w tym na wszystkie znane postaci HBV oporne na lamiwudynę, z mutacjami mającymi związek z famcyklowirem, a także z mutacjami powodującymi brak rozpoznawalności przez immunoglobulinę zapalenia wątroby typu B. Mechanizm działania zatrzymuje polimerazy wirusa poprzez konkurowanie z naturalnym substratem - trifosforanem deoksyadenozyny - o bezpośrednie wiązanie, a po wbudowaniu się do DNA wirusa przyczynia się do zakończenia łańcucha DNA. Wewnątrzkomórkowy czas półtrwania difosforanu adefowiru w aktywowanych i będących w stanie spoczynku limfocytach wynosi 12-36 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Hepsera:
Doustnie. Standardowa dawka zawiera 10 mg 1x na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel