VICKS AntiGrip Max smak pomarańczowy x 10 saszetek

  • Produkt leczniczy Vicks AntiGrip Max to kompozycja trzech składników aktywnych paracetamolu, fenylefryny wodorowinianu oraz chlorfenaminy maleinianu. Lek wskazany jest w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Smak pomarańczowy.
  • VICKS AntiGrip Max smak pomarańczowy x 10 saszetek
Producent: Procter& Gamble
Kod produktu: 25572
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,18 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancje czynne leku: paracetamol, fenylefryny wodorowinian i chlorfenaminy maleinian. Jedna saszetka zawiera 1000mg paracetamolu, 16mg fenylefryny wodorowinianu i 4mg chlorfenaminy maleinianu oraz substancje pomocnicze: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

Działanie:
Za kompleksowe działanie leku Vicks AntiGrip Max odpowiada połączenie trzech substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk śluzówki nosa, chlorfenamina ogranicza ilość wydzieliny z nosa, działa przeciwhistaminowo.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vicks AntiGrip Max wskazany do stosowania w objawowym leczeniu grypy i przeziębienia, które przebiegają z gorączką, słabym bądź umiarkowanym bólem, obrzękiem śluzówki nosa i zatok przynosowych z tworzeniem wydzieliny.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Ze względu na zawartość mannitolu lek może wywoływać łagodne działanie przeczyszczające. Nie należy stosować u osób w podeszłym wieku bez konsultacji z lekarzem. Lek może dawać pozytywny wynik podczas kontroli antydopingowej. Podczas stosowanie leku nie powinno się pić alkoholu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, jakiejkolwiek ciężkiej choroby serca lub tętnic, stwierdzonej tachykardii, ciężkiej niewydolności nerek, ciężkiej niewydolności wątroby, jaskry. Nie stosować w okresie stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO), a także przez 15 dni po ich odstawieniu. Nie stosować u dzieci. Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane:
W trakcie przyjmowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane: często – senność, nudności i osłabienie mięśniowe (które mogą ustąpić po 2-3 dniach leczenia), mimowolne ruchy mięśni twarzy, zaburzenia koordynacji, uczucie mrowienia i drętwienia lub zmian temperatury skóry, drżenia, suchość w jamie ustnej, jadłowstręt, zmiany czucia smaku i zapachu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogące ulec zmniejszeniu przy stosowaniu leku łącznie z pokarmem (np. nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), zatrzymanie moczu, trudności z oddawaniem moczu, suchość błony śluzowej nosa i gardła, wysychanie błon śluzowych, nasilona potliwość, niewyraźne i podwójne widzenie; niezbyt często – pobudzenie nerwowe (objawiające się niepokojem, bezsennością, drżeniem, majaczeniem, kołataniem serca, a także drgawkami) lub zmęczenie, ucisk w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, przyspieszenie akcji serca (na ogół przy przedawkowaniu), obniżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego, cholestaza, zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby (łącznie z bólami brzucha, ciemnym zabarwieniem moczu), ciężkie reakcje alergiczne (kaszel, trudności z połykaniem, świąd, opuchnięcie powiek lub okolicy oczu, twarzy i/lub języka, duszność, zmęczenie itp.), nadwrażliwość na światło, zmęczenie, niedociśnienie lub nadciśnienie, krzyżowa alergia na leki podobne do chlorfenaminy, zmiany w morfologii krwi, bóle gardła, obrzęki (opuchlizna), szumy uszne, ostre zapalenie błędnika (część ucha), impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe; rzadko – zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, zawal mięśnia sercowego, arytmia komorowa, obrzęk płuc i krwawienie domózgowe (na ogół przy stosowaniu dużych dawek); bardzo rzadko – zaburzenia krwi takie jak: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (znaczne zmniejszenie liczby granulocytów), leukopenia (zmniejszenie liczby leukocytów), neutropenia (zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych), niedokrwistość hemolityczna, hipoglikemia (znaczne zmniejszenie stężenia cukru we kiwi), zaburzenia ze strony nerek, mętny mocz, alergiczne zapalenie skóry, wstrząs anafilaktyczny, żółtaczka. Paracetamol może spowodować uszkodzenie wątroby w przypadku przyjmowania dużych dawek lub przedłużonego leczenia; częstość nieznana – niepokój, lękliwość, osłabienie, drażliwość, nudności, drżenia, bezsenność, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, ciężka bradykardia (bardzo powolne bicie serca), skurcz naczyń krwionośnych, zwiększenie wysiłku mięśnia sercowego (co wpływa szczególnie na pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów z zaburzeniami krążenia mózgowego lub wieńcowego), chłodne dłonie i stopy, zaczerwienienie, trudności z oddychaniem, duszność, pogorszenie ukrwienia nerek, zmniejszenie ilości moczu i zatrzymanie moczu, bladość skóry, hiperglikemia (zwiększone stężenie cukru we krwi), hipokaliemia (zbyt niskie stężenie potasu w surowicy), kwasica metaboliczna. Przy stosowaniu dużych dawek mogą pojawić się: bóle głowy, drgawki, stany psychotyczne z omamami, wymioty. Możliwe jest wywołanie lub zaostrzenie choroby serca, kołatanie serca. W przypadku przedłużonego stosowania może rozwinąć się niedobór objętości osocza, nadmierna potliwość.

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości (około 1/2 szklanki) gorącej wody, nie należy jednak stosować w tym celu wrzącej wody. Zaleca się odczekać do uzyskania przez płyn temperatury odpowiedniej do picia. U osób dorosłych zaleca się stosować jedną saszetkę co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 4 saszetki. W przypadku, gdy po 3 dniach stosowanie leku gorączka nadal się utrzymuje lub w przypadku, gdy po 5 dniach stosowania leku ból lub inne objawy nadal się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel