INSTANYL aerozol do nosa

  • INSTANYL to preparat opioidowy o działaniu przeciwbólowym, zawierający fentanyl w postaci aerozolu do nosa. Wpływa na działanie ośrodkowego układu nerwowego.
  • INSTANYL aerozol do nosa
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fentanyl (fentanylum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu bólu przebijającego u dorosłych, u których stosowana jest terapia podtrzymująca opioidami w przewlekłym bólu nowotworowym. Ból przebijający jest przejściowym nasileniem bólu, pojawiającym się na tle kontrolowanego w inny sposób bólu przewlekłego.

Działanie:
Preparat z klasy czystych agonistów receptora opioidowego mi o silnych właściwościach przeciwbólowych. Fentanyl w szybkim tempie przenika przez błonę śluzową nosa.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- stosowanie u pacjentów, którzy nie otrzymują leczenia podtrzymującego opioidami, ze względu na podwyższone ryzyko depresji oddechowej
- leczenie ostrego bólu innego niż ból przebijający
- ciężka depresja oddechowa lub ciężka obturacyjna choroba płuc
- wcześniejsza radioterapia twarzy
- powtarzające się przypadki krwawienia z nosa
- ciąża oraz okre karmienia piersią - stosować wyłącznie gdy jest to bezwzględnie konieczne
- nie należy stosować fentanylu podczas porodu (włącznie z cesarskim cięciem), ponieważ przenika on przez łożysko i może powodować depresję oddechową u płodu

Dawkowanie Instanyl:
Donosowo. Terapia powinna być prowadzona przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu opioidami u pacjentów z chorobą nowotworową. Dawkowanie zarządzane jest indywidualnie na podstawie stanu klinicznego pacjenta tak, aby stosowana dawka zapewniała odpowiednią kontrolę bólu, przy tolerowanym poziomie działań niepożądanych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel