INDIX PLUS tabletki

  • INDIX PLUS jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego i stabilnej choroby wieńcowej.
  • INDIX PLUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
tosylanem peryndoprylu, amlodypina (perindoprili tosilas, amlodipinum)

Wskazania:
Stosowany w terapii stabilnej choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego pierwotnego, gdy podawane w takich samych dawkach peryndopryl i amlodypina pozwoliło na właściwa kontrolę choroby.

Działanie:
Lek mający charakter złożony składający się z amlodypiny – antagonisty wapnia oraz z peryndoprylu - - inhibitora konwertazy angitensyny. Amlodypina jest antagonistą wapnia, który blokuje napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Mechanizm działania hipotensyjnego wynika z bezpośredniego działania zmniejszającego napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II. Zablokowanie aktywności ACE wywołuje obniżenie ilości angiotensyny II w osoczu, co prowadzi do zwiększenia aktywności reninowej osocza oraz do zmniejszenia produkcji aldosteronu. Zablokowanie aktywności ACE wywołuje również zwiększenie aktywności krążących oraz miejscowych układów kalikreiny-kininy oraz aktywację układu prostaglandyn.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl (lub inny inhibitor ACE), amlodypinę (lub pochodne dihydropirydyny) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- obrzęk naczynioruchowy, związany z uprzednim leczeniem inhibitorami ACE, w wywiadzie
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory (np. zwężenie zastawki aorty dużego stopnia)
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału serca
- jednoczesne stosowanie peryndoprylu i aliskirenu jest przeciwwskazane u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami czynności nerek (GFR <60 ml/min/1,73 m2)

Dawkowanie Indix Plus:
Proces leczenia, podawanie oraz dawkowanie ustala się indywidualnie podczas wizyty u lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel