IBANDRONIC ACID STADA tabletki powlekane

  • IBANDRONIC ACID STADA to preparat mający wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy o działaniu zwiększającym masę, gęstość i wytrzymałość kości. Stosowany u kobiet po menopauzie w celu redukcji ryzyka złamań kości.
  • IBANDRONIC ACID STADA tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas ibandronowy (acidum ibandronicum)

Wskazania:
Preparat stosowany w celu zminimalizowania ryzyka złamań na skutek osteoporozy u kobiet w wieku pomenopauzalnym.

Działanie:
Środek pochodzący z grupy bisfosfonianów. Działa na tkankę kostną w sposób wybiórczy, selektywnie zatrzymując aktywność osteoklastów bez wywierania bezpośredniego wpływu na proces syntezy kostnej. Dodatkowo nie oddziałuje na mobilizację osteoklastów. U kobiet po menopauzie kwas ibandronowy przyczynia się do zagęszczenia struktury masy kostnej i redukcji ryzyka złamań, dzięki zablokowaniu obrotu metabolicznego kości do poziomu sprzed menopauzy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- hipokalcemia
- nieprawidłowości w obrębie przełyku, prowadzące do opóźnienia jego opróżniania, takie jak zwężenie lub skurcz dolnej części przełyku
- niezdolność do utrzymania pozycji stojącej lub siedzącej przez co najmniej 60 minut

Dawkowanie Ibandronic Acid Stada tabletki:
Doustnie: standardowa dawka wynosi 150 mg 1x na miesiąc. Należy ściśle przestrzegać czasu przyjmowania leku – zażywać go tego samego dnia każdego miesiąca. Preparat zażywa się po całonocnym okresie niejedzenia, minimum 6 h od ostatniego posiłku oraz na 1 h przed pierwszym posiłkiem lub napojem - innym niż woda- w konkretnym dniu lub jakimkolwiek innym doustnym preparatem. Gdy dawka zostanie pominięta, należy przyjąć ją następnego dnia rano. Podczas terapii zaleca się przyjmowanie wapnia oraz witaminy D.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel