IBANDRONIC ACID SANDOZ roztwór do wstrzykiwań

  • IBANDRONIC ACID SANDOZ to preparat oddziałujący na układ mięśniowo-szkieletowy, który poprzez swoje działanie zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości. Leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie.
  • IBANDRONIC ACID SANDOZ roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas ibandronowy (acidum ibandronicum)

Wskazania:
Należy stosować w przypadku osteoporozy u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Obserwacje wykazały skutecznośc w minimalizowaniu ryzyka złamań kręgów.

Działanie:
Środek wywodzący się z klasy bisfosfonianów działający wybiórczo na tkankę kostną. Mechanizm działania blokuje aktywność osteoklastów, nie wpływając w sposób bezpośredni na proces syntezy kostnej. Ponadto nie ma wpływu na mobilizację osteoklastów. U kobiet po menopauzie kwas ibandronowy działa na wzmocnienia struktury masy kostnej i redukuje ryzyko złamań. Dzieje się tak przez zwolnienie przyspieszonego obrotu metabolicznego kości do wartości sprzed menopauzy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kwas ibandronowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- hipokalcemia
- ze względu na brak odpowiednich danych nie należy stosować leku w ciąży i okresie karmienia piersią

Dawkowanie Ibandronic Acid Sandoz roztwór do wstrzykiwań:
Dożylnie. Preparat należy podawać co 3 miesiące w dawce wynoszącej 3 mg oraz wstrzyknięciu trwającym 15-30 sekund. Dodatkowo pacjentki powinny przyjmować witaminę D oraz suplementy wapnia. Terapia zazwyczaj trwa parę lat, a nawet dłużej; nie został określony końcowy czas terapii. Zaleca się badać od czasu do czasu stan pacjentek w celu ustalenia ewentualnego negatywnego działania na stan zdrowia, zwłaszcza gdy terapia trwa dłużej niż 5 lat. Pominięcie dawki wymaga jej uzupełnienie w jak najkrótszym czasie, i od tego dnia przyjęcie następnej za 3 miesiące.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel