INSUMAN COMB 25 zawiesina do wstrzykiwań

  • INSUMAN COMB to preparat oddziałujący na przewód pokarmowy i metabolizm o działaniu obniżającym poziom cukru we krwi. Stosowany w leczeniu cukrzycy wymagającej użycia insuliny.
  • INSUMAN COMB 25 zawiesina do wstrzykiwań
Producent: Sanofi Aventis
Kategoria:Cukrzyca
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
insulina ludzka (insulinum humanum)

Wskazania:
Terapia cukrzycy wymagająca zastosowania insuliny.

Działanie:
Preparat jest dwufazową zawiesiną insuliny izofanowej (75% insuliny protaminowej i 25% insuliny zwykłej). W leku zawarta jest insulina o średnio-szybkim początku i długim czasie działania, wytwarzaną metodą rekombinacji DNA w komórkach E. coli. Insulina blokuje lipolizę, zwiększa wychwyt aminokwasów i syntezę białek, nasila wychwyt potasu do komórek, obniża stężenie glukozy, wywiera działanie anaboliczne i antykataboliczne, zwiększa transport glukozy do komórek i nasila syntezę glikogenu w tkance mięśniowej i wątrobie, poprawia wykorzystanie pirogronianów, zmniejsza glikogenolizę i glikoneogenezę, zwiększa lipogenezę w wątrobie i tkance tłuszczowej. Po podaniu podskórnym działanie następuje w ciągu 30-60 min, maksymalne działanie zachodzi pod 2-4 h od wstrzyknięcia. Czas działania wynosi 12-19 h.

Przeciwwskazania:
-nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Insuman Comb 25:
Podanie leku następuje poprzez podskórne wstrzyknięcie na ok 30-45 minut przed planowanym posiłkiem. Za każdym razem należy zmieniać miejsce wstrzykiwania preparatu. Preparatu nie wolno podawać dożylnie, również nie należy stosować w pompach infuzyjnych, a także w pompach insulinowych zewnętrznych lub w postaci implantu. Dawkę insuliny należy dobrać indywidualnie wedle zapotrzebowania pacjenta. Ustalając dawkę należy wziąć pod uwagę styl oraz tryb życia pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel