IVIPRIL tabletki

  • IVIPRIL jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego.
  • IVIPRIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (ramiprylum)

Wskazania:
- leczenie chorób nerek: początkowe stadium cukrzycowej nefropatii kłębuszkowej stwierdzone na podstawie obecności mikroalbuminurii; jawna cukrzycowa nefropatia kłębuszkowa rozpoznana na podstawie białkomoczu u pacjentów z przynajmniej jednym czynnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego; jawna niecukrzycowa nefropatia kłębuszkowa z makroproteinurią ? 3 g/dobę,
- leczenie objawowej niewydolności serca,
- leczenie nadciśnienia tętniczego,
- prewencja wtórna po ostrym zawale serca: zmniejszenie umieralności w ostrej fazie zawału u pacjentów z objawami klinicznymi niewydolności serca, leczenie należy rozpocząć po upływie co najmniej 48 h od wystąpienia ostrego zawału serca,
- profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego: zmniejszenie chorobowości i umieralności z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów z jawną chorobą układu sercowo-naczyniowego o etiologii miażdżycowej (choroba wieńcowa lub udar mózgu, bądź choroba naczyń obwodowych w wywiadzie) lub cukrzycą i przynajmniej jednym sercowo-naczyniowym czynnikiem ryzyka.

Działanie:
Preparat zawiera ramipryl, który jest przekształcany w aktywny metabolit - ramiprylat - inhibitor ACE. Obniżenie produkcji angiotensyny II i zablokowanie rozpadu bradykininy prowadzi do rozszerzenia naczyń. Wywołuje także obniżone wytwarzanie aldosteronu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny lub w wyniku wcześniejszego obrzęku naczynioworuchowego po podaniu inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II)
- zabiegi pozaustrojowe, w których krew narażona jest na kontakt z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- istotne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy nerkowej jedynej czynnej nerki
- II i III trymestr ciąży
- nie należy stosować ramiprylu u pacjentów z hipotonią lub niestabilnych hemodynamicznie

Dawkowanie Ivipril:
Doustnie. Preparat posiada szerokie spektrum działania, dlatego należy dostosować indywidualne dawkowanie na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel