KEPPRA roztwór doustny

  • KEPPRA jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpadaczkowym. Znalazł zastosowanie w terapii padaczki oraz dolegliwości, jakie powoduje. Preparat można stosować w monoterapii lub jako leczenie uzupełniające.
  • KEPPRA roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (levetiracetamum)

Wskazania:
- monoterapia: leczenie napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat z nowo rozpoznaną padaczką,
- terapia wspomagająca: leczenie napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u pacjentów powyżej 12 roku życia z idiopatyczną padaczką uogólnioną; leczenie napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów powyżej 1 miesiąca z padaczką; leczenie napadów mioklonicznych u pacjentów powyżej 12 roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwpadaczkowych, który jest pochodną pirolidonu. Mechanizm działania lewetyracetamu nie jest jeszcze do końca zbadany, wydaje się mień odmienne właściwości działania od dostępnych obecnie środków przeciwpadaczkowych. Działanie przeciwdrgawkowe u ludzi, zarówno w padaczce z napadami częściowymi jak i uogólnionymi, potwierdziło szeroki zakres farmakologicznego profilu działania lewetyracetamu. Lewetyracetam powoduje ochronę przed drgawkami w wielu zwierzęcych modelach napadów padaczkowych częściowych i pierwotnie uogólnionych, nie działa drgawkotwórczo. Podstawowy metabolit jest nieaktywny. Badania in vitro wykazały, że lewetyracetam oddziałuje na ilość Ca2+ w neuronach, częściowo blokując prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ zmagazynowanych wewnątrz neuronów. Ponadto częściowo znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę. Badania in vitro i in vivo wskazują, że lewetyracetam nie zmienia głównych cech komórki ani właściwych procesów neurotransmisji.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewetyracetam, związki pochodne pirolidonów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Keppra roztwór doustny:
Doustnie. Dobowa dawka powinna być zażywana w dwóch równo podzielonych dawkach. Zaleca się indywidualne dostosowanie dawkowania do stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel