LEVONOR roztwór do infuzji

  • LEVONOR jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy, którego zadaniem jest przywrócenie właściwego ciśnienia tętniczego w niebezpiecznych stanach niedociśnienia.
  • LEVONOR roztwór do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
noradrenalina (noradrenalinum)

Wskazania:
Preparat ma na celu przywrócenie prawidłowego ciśnienia tętniczego w groźnych stanach niedociśnienia.

Działanie:
Lek o działaniu sympatykomimetycznym. Zawarta w nim norepinefryna pobudza receptory alfa- i ß-adrenergiczne w sercu i układzie naczyniowym. Poza sercem podstawowym obszarem działania są receptory alfa-adrenergiczne. Wywołuje zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego - przy braku blokowania przez nerw błędny. Zwiększa opór obwodowy, prowadząc do zwiększenia skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi.

Przeciwwskazania:
- niedociśnienie po zawale mięśnia sercowego
- dławica Prinzmetala
- choroby zakrzepowe (szczególnie zakrzepica naczyń wieńcowych, krezkowych oraz obwodowych)
- znacznego stopnia hipoksja lub hiperkapnia
- jednoczesne stosowanie niektórych środków do narkozy wziewnej (halotan, cyklopropan) oraz innych leków zwiększających wrażliwość serca
- nie zaleca się stosowania u dzieci
- w stanach zagrożenia życia nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do zastosowania norepinefryny

Dawkowanie Levonor:
Dożylnie, we wlewie. Standardowa dawka na początku wynosi 0,4-0,8 mg norepinefryny na godzinę, przy stałym monitorowaniu ciśnienia tętniczego. Dawki podtrzymujące - szybkość wlewu jest zależna od wartości ciśnienia tętniczego. Terapia ma na celu uzyskanie wartości skurczowego ciśnienia w dolnej granicy normy (100-120 mmHg) lub uzyskanie właściwej wartości średniego ciśnienia tętniczego (> 80 mmHg). Zaleca się indywidualne dostosowanie dawkowania na podstawie stanu klinicznego pacjenta. Lek należy stosować po wcześniejszym rozcieńczeniu w 5% roztworze glukozy lub izotonicznym roztworze glukozy w soli fizjologicznej. Szybkość wlewu należy kontrolować za pomocą pompy strzykawkowej, infuzyjnej lub licznika kropli. Można stosować jedynie świeżo przygotowane roztwory. Podawać poprzez cewnik centralny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel