Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

MONTEST tabletki do rozgryzania

  • MONTEST jest preparatem o działaniu przeciwastmatycznym mającym wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Znalazł zastosowanie w leczeniu astmy o nasileniu lekkim i ostrym. Również zalecany w leczeniu skurczu oskrzeli wywołanym wysiłkiem fizycznym.
  • MONTEST tabletki do rozgryzania
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (montelukastum natricum)

Wskazania:
- zapobieganie astmie, w której skurcz oskrzeli spowodowany jest w większości przez wysiłek fizyczny,
- wspomagająco w terapii astmy u chorych z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których skutki leczenia za pomocą wziewnych kortykosteroidów i podawanych profilaktycznie krótko działających leków ß-adrenomimetycznych są nieskuteczne.

Działanie:
Preparat to wysoce selektywny antagonista cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1 do stosowania ogólnego o właściwościach przeciwastmatycznych. Preparat wstrzymuje wczesną i późną fazę reakcji skurczowej oskrzeli po ekspozycji na alergen. Umieszczony w leku montelukast zatrzymuje skurcz oskrzeli spowodowany wdychaniem LTD4. Ponadto zmniejsza ilość eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, poprawia kliniczną kontrolę astmy. Po zażyciu przenika szybko z przewodu pokarmowego. Rozszerzenie oskrzeli następuje w ciągu 2 h od podania.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Montest tabletki do rozgryzania:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki. Standardowe dawkowanie: dzieci 2-5 lat: 4 mg 1x na dobę wieczorem, przyjmować na 1 h przed lub 2 h po posiłku; dzieci 6-14 lat: 5 mg 1x na dobę wieczorem; pacjenci powyżej 15 lat z astmą lub z astmą i występującym jednocześnie sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa: 10 mg 1x na dobę wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel