MAXALT RPD liofilizat doustny

  • MAXALT RPD to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwmigrenowym. Stosowany w leczeniu napadowych migrenowych bólów głowy.
  • MAXALT RPD liofilizat doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rizatriptan (rizatriptanum)

Wskazania:
Lek przeznaczony dla dorosłych w przypadkach napadów migrenowych bólów głowy.

Działanie:
Preparat przerywający napad migreny. Wybiórczy agonista o dużym podobieństwie do receptorów serotoninergicznych 5-HT1B i 5-HT1D, bez ważnej aktywności w stosunku do 5-HT2, 5-HT3 oraz receptorów alfa1-, alfa2-, ß- adrenergicznych, D1 i D2 dopaminergicznych, H1 histaminowych, muskarynowych, benzodiazepinowych. Skurcz rozszerzających się w trakcie napadu migrenowego naczyń zewnątrzmózgowych oraz oddziaływanie na część czuciową nerwu trójdzielnego zmniejszają tkankowy odczyn zapalny i przewodzenie bodźców bólowych przez nerw trójdzielny do o.u.n. Wywołuje to zmniejszenie bólu i dolegliwości towarzyszących: nudności, wymiotów, nadwrażliwości na światło i dźwięki. Wywołuje wybiórczy skurcz naczyń wewnątrzczaszkowych przez agonistyczny wpływ na receptory 5HT1 i 5-HT2 i równoczesne zablokowanie produkowania peptydu związanego z genem dla kalcytoniny (CGRP), neurokiny A i substancji P.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rizatriptan lub inne składniki preparatu
- jednoczesne leczenie inhibitorami MAO (oraz przed upływem 2 tyg. od zakończenia leczenia inhibitorem MAO), ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stan po przebytym udarze mózgu lub przemijającym napadzie niedokrwiennym mózgu, umiarkowanie ciężkie, ciężkie lub nieleczone łagodne nadciśnienie tętnicze, choroba naczyń wieńcowych, w tym choroba niedokrwienna serca (dławica piersiowa, przebyty zawał mięśnia sercowego, udokumentowane bezobjawowe niedokrwienie mięśnia sercowego), objawy przedmiotowe lub podmiotowe choroby niedokrwiennej serca lub dławica Prinzmetala, choroba naczyń obwodowych; jednoczesne stosowanie ergotaminy, ryzatryptanu, alkaloidów pochodnych sporyszu (w tym metyzergidu), innych agonistów receptora 5-HT1B/1D

Dawkowanie Maxalt RPD:
Doustnie: 10 mg. Nie stosować więcej niż 20 mg na dobę. W przypadku nawrotu napadu migreny następną dawkę można przyjąć po 2 h od zażycia pierwszej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel