MEPRELON proszek do sporządzenia roztworu do wstrzyknięć

  • MEPRELON jest preparatem hormonalnym nie zawierającym hormonów płciowych o działaniu hamującym odpowiedź immunologiczną i przeciwzapalnym. Posiada szerokie spektrum działania i jest stosowany w stanach zagrożenia życia.
  • MEPRELON proszek do sporządzenia roztworu do wstrzyknięć
Producent: Sun-Farm
Kategoria:Hormonalne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
metylprednizolon (methylprednisolonum)

Wskazania:
- ciężki ostry atak astmy,
- zespół Waterhouse'a i Friderichsena (wskazane jest równoczesne podawanie mineralokortykosteroidów),
- przełomy immunologiczne po przeszczepieniu narządu,
- toksyczny obrzęk płuc spowodowany inhalacją gazu drażniącego,
- wstrząs anafilaktyczny (po pierwszym wstrzyknięciu adrenaliny),
- obrzęk mózgu (jedynie w przypadku objawów ciśnienia śródczaszkowego potwierdzonych w tomografii komputerowej) spowodowany przez guz mózgu, zabiegi neurochirurgiczne, ropień mózgu, bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
- utrzymujące się płuco wstrząsowe (zespół ostrej niewydolności oddechowej dorosłych) po fazie ostrej,
- lek może być także stosowany w krótkotrwałym leczeniu w zaostrzeniach stwardnienia rozsianego - może skrócić czas trwania zaostrzeń, ale nie wpływa na częstość ich występowania czy postęp utraty sprawności.

Działanie:
Preparat to niefluorowany glikokortykosteroid do leczenia układowego. W zależności od dawki, metyloprednizolon oddziałuje na metabolizm prawie wszystkich tkanek, co ma istotne znaczenie dla utrzymania homeostazy organizmu w spoczynku i podczas wysiłku, jak również w regulowaniu aktywności układu immunologicznego. W dawkach większych od koniecznych w leczeniu substytucyjnym metyloprednizolon ma szybkie działanie przeciwzapalne (przeciwwysiękowe i przeciwproliferacyjne) oraz ma opóźnione działanie immunosupresyjne. Obejmuje ono blokowanie chemotaksji, aktywności komórek układu immunologicznego, jak również uwalniania i działania mediatorów reakcji zapalnej i immunologicznej np. enzymów lizosomalnych, prostaglandyn i leukotrienów. Metyloprednizolon w zasadzie nie ma działania mineralokortykotropowego, dlatego w razie niedorozwoju kory nadnerczy w trakcie terapii substytucyjnego należy dodatkowo podawać mineralokortykosteroid. W razie niedorozwoju lub niewydolności kory nadnerczy, metyloprednizolon stosowany w dawkach fizjologicznych może zastąpić endogenny hydrokortyzon. W takim przypadku oddziałuje on na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów w równowadze metabolicznej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na metyloprednizolon w postaci soli sodowej bursztynianu, inne glikokortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Meprelon:
Dożylnie. Standardowa pojedyncza dawka w leczeniu ostrych stanów zagrożenia życia zawiera 250-1000 mg metyloprednizolonu i powyżej u dorosłych oraz 4-20 mg/kg mc. u dzieci. Konieczne jest ustalenie indywidualnej dawki odpowiedniej do stanu i wieku pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel