MICARDIS tabletki

  • MICARDIS jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany jest w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.
  • MICARDIS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
telmisartan (telmisartanum)

Wskazania:
- terapia samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych,
- redukcja zachorowań z powodów sercowo-naczyniowych u pacjentów z jawną chorobą miażdżycową (udar mózgu, choroba niedokrwienna serca lub choroba tętnic obwodowych w wywiadzie) lub cukrzycą typu 2 z udokumentowanymi powikłaniami dotyczącymi narządów docelowych.

Działanie:
Preparat to selektywny antagonista receptora angiotensyny II (typ AT1) o znacznym powinowactwie. Nie posiada nawet częściowego działania agonistycznego wobec receptora AT1. Telmisartan nie blokuje aktywności konwertazy angiotensyny (kininazy II); obniża ilość aldosteronu we krwi. Nie blokuje aktywności reninowej osocza oraz nie zatyka kanałów jonowych. Telmisartan podany pacjentom z nadciśnieniem tętniczym zmniejsza ciśnienie rozkurczowe i skurczowe krwi, nie wpływając na częstość akcji serca.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na telmisartan lub inne składniki leku
- II i III trymestr ciąży
- zaburzenia w odpływie żółci
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Micardis:
Doustnie,
- zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym: standardowa dobowa dawka wynosi 80 mg 1x. W czasie terapii należy regularnie kontrolować ciśnienie tętnicze podczas rozpoczynania podawania telmisartanu w celu zmniejszenia częstości zachorowań z przyczyn sercowo-naczyniowych oraz w razie konieczności dostosowania dawki leków obniżających ciśnienie tętnicze,
- pierwotne nadciśnienie tętnicze; standardowa dawka wynosi 40 mg 1x na dobę. W niektórych przypadkach wystarczającą dawką może być 20 mg. Gdyby lek nie działał, możliwe jest podniesienie dawki do 80 mg na dobę. Ponadto telmisartan można stosować w skojarzeniu z tiazydowymi lekami moczopędnymi, takimi jak hydrochlorotiazyd.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel