MIACALCIC roztwór do wstrzykiwań

  • MIACALCIC jest preparatem hormonalnym nie zawierającym hormonów płciowych. Dzięki swoim właściwościom przeciwdziała osteoporozie oraz hamuje rozpad kości. Leczy m.in. osteoporozę, ostre zapalenie trzustki, hiperkalcemię.
  • MIACALCIC roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kalcytonina (calcitoninum salmonis)

Wskazania:
- leczenie hiperkalcemii w przebiegu nowotworu złośliwego,
- przeciwdziałanie niespodziewanej utracie masy kostnej na skutek unieruchomienia, np. u pacjentów ze świeżo przebytymi złamaniami w następstwie osteoporozy,
- leczenie choroby Pageta, jedynie u pacjentów, którzy nie reagują na alternatywne sposoby leczenia lub dla których leczenie to nie jest odpowiednie, np. u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Działanie:
Preparat zawiera kalcytoninę, która blokuje czynność osteoklastów w warunkach zwiększonej resorpcji kości. Istotnie zmniejsza tempo przemiany kostnej, aż do właściwego stanu. Dodatkowo działa przeciwbólowo (wynika to prawdopodobnie z jej bezpośredniego oddziaływania na OUN). Lek powoduje klinicznie znaczącą odpowiedź biologiczną po zastosowaniu pojedynczej dawki (zwiększenie wydalania wapnia, fosforu i sodu z moczem oraz zmniejszenie wydalania hydroksyproliny z moczem). Długookresowe stosowanie leku pozajelitowo wyraźnie wpływa na zmniejszenie biochemicznych wskaźników przemiany kostnej, takich jak wiązania pyrolidyny oraz kostne izoenzymy fosfatazy alkalicznej. Co więcej, kalcytonina ogranicz produkcję soku żołądkowego oraz zewnątrzwydzielniczą czynność trzustki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kalcytoninę łososiową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Miacalcic:
Dawka jest różna w zależności od choroby i stanu pacjenta. Preparat należy podawać jak najkrócej ponieważ jego długotrwałe stosowanie naraża pacjenta na ryzyko pojawiania się nowotworu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel