MIRVEDOL tabletki powlekane

  • MIRVEDOL to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu łagodzącym objawy choroby Alzheimera. Stosowany w leczeniu choroby Alzheimera o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.
  • MIRVEDOL tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera w stopniu średnim i ostrym.

Działanie:
Preparat zawiera memantynę, która jest zależnym od potencjału, niekompetycyjnym antagonistą receptora NMDA, o średnim powinowactwie. Przekształca działanie patologicznie zwiększonych ilości glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Badania na grupie pacjentów chorych na Alzheimera wykazały korzystny skutek zażywania memantyny w przeciwieństwie do placebo. Podawanie memantyny skutkuje poprawą parametrów ogólnej oceny klinicznej, funkcji poznawczych oraz codziennego funkcjonowania. Wyniki analizy pacjentów, u których nastąpiło pogorszenie choroby wykazały statystycznie istotny lepszy efekt terapeutyczny memantyny w zakresie przeciwdziałąnia pogorszeniu, w porównaniu z placebo.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Mirvedol:
Doustnie. Terapia powinna być nadzorowana i rozpoczęta przez lekarza mającego doświadczenie w diagnostyce i terapii choroby Alzheimera. Ponadto chory powinien mieć opiekuna, który będzie nadzorował codzienne zażywanie leku przez pacjenta. Stosowanie: 1 tydzień 5 mg na dobę; 2 tydzień 10 mg na dobę; 3 tydzień 15 mg na dobę; od 4 tygodnia 20 mg na dobę i jest to dawka podtrzymująca oraz maksymalna. Lek zażywać codziennie o stałej porze.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel