MONTELAK tabletki do rozgryzania

  • MONTELAK jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach przeciwastmatycznych. Stosowany w leczeniu pacjentów z przewlekłą astmą o lekkim i umiarkowanym nasileniu oraz w leczeniu skurczy oskrzeli wywołanych wysiłkiem fizycznym.
  • MONTELAK tabletki do rozgryzania
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
montelukast sodu (montelukastum)

Wskazania:
- zapobieganie astmie, w której skurcz oskrzeli spowodowany jest głównie przez wysiłek fizyczny,
- wspomagająco w terapii astmy u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których skutki leczenia za pomocą wziewnych kortykosteroidów i stosowanych doraźnie krótko działających leków ß-adrenomimetycznych są niezadowalające.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwastmatycznych do stosowania ogólnego, wysoce selektywny antagonista cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Zawarty w nim montelukast wstrzymuje skurcz oskrzeli spowodowany wdychaniem LTD4. Ponadto lek blokuje wczesną i późną fazę reakcji skurczowej oskrzeli po ekspozycji na alergen. Obniża stężenie eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, poprawia kliniczną kontrolę astmy. Po zażyciu doustnym przenika szybko z przewodu pokarmowego. Rozszerzenie oskrzeli następuje w ciągu 2 h od zażycia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na montelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Montelak tabletki do rozgryzania:
Doustnie. Dzieci 2-5 lat: 4 mg 1x na dobę wieczorem; przyjmować na 1 h przed lub 2 h po posiłku. Dzieci 6-14 lat: 5 mg 1x na dobę wieczorem. Pacjenci powyżej 15 lat z astmą lub z astmą i występującym jednocześnie sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa: 10 mg 1x na dobę wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel