MIRTAZAPINE BLUEFISH tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej

  • MIRTAZAPINE BLUEFISH jest preparatem mającym wpływ na działanie ośrodkowego układu nerwowego. Posiada właściwości przeciwdepresyjne i stosowany jest w leczeniu depresji.
  • MIRTAZAPINE BLUEFISH tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
mirtazapina (mirtazapinum)

Wskazania:
Terapia lecząca epizody ostrej depresji.

Działanie:
Środek o działaniu przeciwdepresyjnym. Mirtazapina jest ośrodkowo działającym presynaptycznym alfa2-antagonistą, który poprzez swój mechanizm działania wzmacnia ośrodkowe neuroprzekaźnictwo noradrenergiczne i serotonergiczne. W aktywacji serotonergicznego układu neuroprzekaźnikowego pośredniczą w szczególności receptory 5-HT1, ponieważ receptory 5-HT2 i 5-HT3 są hamowane przez mirtazapinę. Przypuszcza się, że działanie przeciwdepresyjne posiadają oba enancjomery mirtazapiny: enancjomer S(+) - przez hamowanie receptorów alfa2 i 5-HT2, a enancjomer R(-) - przez hamowanie receptorów 5-HT3. Właściwości uspokajające mirtazapiny są wynikiem jej działania jako antagonisty receptora histaminowego H1. Mirtazapina nie ma w zasadzie działania przeciwcholinergicznego, dlatego w ilościach terapeutycznych nie wpływa praktycznie na układ sercowo-naczyniowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mirtazapinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- równoczesne stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO)

Dawkowanie Mirtazapine Bluefish:
Doustnie. Standardowa dawka na początku terapii wynosi od 15 do 30 mg na dobę. Dawkę można zwiększyć do 45 mg na dobę. Pierwsze zauważalne dzianie leku powinno być widoczne po 1-2 tygodniach, a cała terapia powinna trwać maksymalnie 4 tygodnie. W przypadku, gdy lek nie przynosi pozytywnych skutków, należy go odstawić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel