MONTEST tabletki powlekane

  • MONTEST jest preparatem o działaniu przeciwastmatycznym oddziałującym na układ oddechowy. Dzięki swoim właściwościom stosowany jest w leczeniu astmy o nasileniu lekkim oraz średnim a także w zapobieganiu skurczowi oskrzeli podczas wysiłku fizycznego.
  • MONTEST tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (montelukastum natricum)

Wskazania:
Preparat stosowany u pacjentów chorujących na astmę. Działanie opiera się na zapobieganiu astmie, w której skurcz oskrzeli spowodowany jest głównie przez wysiłek fizyczny. Ponadto podawny pomocniczo w terapii astmy u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których skutki leczenia za pomocą wziewnych kortykosteroidów i stosowanych doraźnie krótko działających leków ß-adrenomimetycznych są niezadawalające.

Działanie:
Preparat do stosowania ogólnego o właściwościach przeciwastmatycznych, wysoce selektywny antagonista cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Zawarty w nim montelukast wstrzymuje skurcz oskrzeli spowodowany wdychaniem LTD4. Obniża stężenie eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, poprawia kliniczną kontrolę astmy. Ponadto lek blokuje wczesną i późną fazę reakcji skurczowej oskrzeli po ekspozycji na alergen. Po zażyciu doustnym przenika szybko z przewodu pokarmowego. Rozszerzenie oskrzeli następuje w ciągu 2 h od zażycia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Montest:
Doustnie. Zaleca się, żeby dawka została ustalona indywidualnie, szczególnie w przypadku dzieci. Zwyczajowa dawka wynosi: pacjenci powyżej 15 lat z astmą lub z astmą i występującym jednocześnie sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa: 10 mg 1x na dobę wieczorem; dzieci 6-14 lat: 5 mg 1x na dobę wieczorem; dzieci 2-5 lat: 4 mg 1x na dobę wieczorem. Przyjmować na 1 h przed lub 2 h po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel