NELOREN roztwór do wstrzykiwań

  • NELOREN jest antybiotykiem stosowanym w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i przeciwbakteryjnym. Leczy zakażeni kości i stawów, górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zakażenia skóry i tkanek miękkich.
  • NELOREN roztwór do wstrzykiwań
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Skład: linkomycyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
linkomycyna (lincomycinum)

Wskazania:
- ostre zakażenia spowodowane przez podatne grupy gronkowców (zarówno wytwarzające, jak i nie wytwarzające penicylinazy) oraz paciorkowców (za wyjątkiem szczepów Enterococcus faecalis i E. faecium), takich jak: zakażenia kości i tkanki łącznej, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia układu oddechowego, zakażenia w obrębie jamy brzusznej (w połączeniu z antybiotykiem aktywnym wobec bakterii Gram-ujemnych),
- profilaktycznie w zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej.

Działanie:
Preparat to antybiotyk linkozamidowy. W zależności od ilości i podatności drobnoustroju działa bakteriostatycznie lub bakteriobójczo na S. pneumoniae i S. viridans, Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, niektóre szczepy Clostridium spp., Bacteroides fragilis, Staphylococcus aureus (także szczepy oporne na penicylinę), Streptococcus pyogenes. Wykazuje oporność krzyżową z klindamycyną i erytromycyną.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na linkomycynę, klindamycynę lub alkohol benzylowy

Dawkowanie Neloren:
- dożylnie (po rozcieńczeniu w 250 ml 0,9% roztworu chlorku sodu lub roztworu glukozy, z szybkością wlewu nie większą niż 50 mg/kg mc./h): dzieci od 2 miesiąca życia do 14 roku życia: 10-20 mg/kg mc./dobę w 2-3 dawkach co 8-12 h; w ostrych zakażeniach dawkę można zwiększyć; dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: 600 mg co 8-12 h; w ostrych zakażeniach dawkę można zwiększyć (maksymalna dawka 8 g/dobę),
- domięśniowo: dzieci w wieku od 2 miesiąca życia do 14 roku życia: 10 mg/kg mc./dobę co 24 h; w ostrych zakażeniach: 20 mg/kg mc./dobę w 2 dawkach co 12 h; pacjenci powyżej 14 roku życia: w średnich zakażeniach 600 mg co 24 h; w ostrych zakażeniach 600 mg co 12 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel