NIVESTIM roztwór do wstrzykiwań

  • NIVESTIM to preparat biopodobny o działaniu zwiększającym liczbę granulocytów. Stosowany do stymulowania produkcji białych krwinek. Podawany w takich przypadkach jak: chemioterapia, przeszczep szpiku kostnego, ciężka przewlekła neutropenia.
  • NIVESTIM roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
filgrastim (filgrastimum)

Wskazania:
- redukcja czasu trwania neutropenii i zmniejszenie częstości występowania neutropenii z gorączką u pacjentów przyjmujących ustaloną chemioterapię lekami cytotoksycznymi z powodu stwierdzonego nowotworu złośliwego (z wyjątkiem przewlekłej białaczki szpikowej i zespołów mielodysplastycznych),
- redukcja czasu trwania neutropenii u pacjentów poddanych leczeniu mieloablacyjnemu przed przeszczepieniem szpiku, u których występuje zwiększone ryzyko przedłużonej ciężkiej neutropenii.

Działanie:
Preparat zawiera ludzki czynnik wzrostu dla kolonii granulocytów (G-CSF) - glikoproteina normalizująca dojrzewanie i uwalnianie dojrzałych granulocytów obojętnochłonnych ze szpiku kostnego. W preparacie zawarty jest również rekombinowany metionylowany G-CSF (r-metHuG-CSF), który wywołuje znaczne zwiększenie liczby granulocytów obojętnochłonnych we krwi obwodowej w ciągu 24 h od podania oraz nieznaczne zwiększenie liczby monocytów. Badania aktywności chemotaktycznej i fagocytarnej wykazały, że granulocyty obojętnochłonne wytwarzane po podaniu filgrastymu wykazują prawidłową lub wzmożoną aktywność. U niektórych pacjentów z ciężką przewlekłą neutropenią filgrastym indukuje także, w mniejszym stopniu, zwiększenie liczby krążących granulocytów kwasochłonnych i zasadochłonnych w porównaniu z wartościami początkowymi. Zwiększenie liczby granulocytów obojętnochłonnych zależy od dawki leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na filgrastym lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Nivestim
Zaleca się indywidualne dostosowanie dawki w zależności od stanu klinicznego pacjenta. Terapia powinna być prowadzona i kontrolowana przez osobę mającą doświadczenie w tego typu leczeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel