NIVENOL tabletki powlekane

  • NIVENOL jest preparatem oddziałującym na krew i układ krwiotwórczy o właściwościach przeciwzakrzepowych. Stosowany jest aby przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów, które mogą doprowadzić do udaru mózgu, ataku serca na nawet śmierci.
  • NIVENOL tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum)

Wskazania:
Leczenie zapobiegawcze przeciwzakrzepowe w objawowej miażdżycy u pacjentów: z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych, z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy), z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni); ponadto u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym bez uniesienia odcinka ST (niestabilna dławica piersiowa lub zawał mięśnia sercowego bez załamka Q), również w przypadku chorych, którym wszczepia się stent w trakcie zabiegu przezskórnej angioplastyki wieńcowej, w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym, u pacjentów leczonych profilaktycznie, nadających się do leczenia trombolitycznego, w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST.

Działanie:
Preparat to inhibitor agregacji płytek krwi. Klopidogrel jest prolekiem, a jeden z jego aktywnych metabolitów zatrzymuje agregację płytek krwi. Działa poprzez nieodwracalną modyfikację płytkowego receptora ADP. Blokuje agregację płytek indukowaną przez innych agonistów, zatrzymując nasilenie aktywacji płytek przez uwolniony ADP. Aktywny metabolit klopidogrelu selektywnie blokuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym i dalszą aktywację kompleksu GP IIb/IIIa, w której pośredniczy ADP, co prowadzi do zatrzymania agregacji płytek. Powtarzane dawki 75 mg na dobę wywołują od pierwszego zażycia istotne zablokowanie indukowanej przez ADP agregacji płytek, które powoli narasta i osiąga poziom równowagi między dniem 3. a dniem 7.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- czynne, patologiczne krwawienie (np. wrzód trawienny, krwotok wewnątrzczaszkowy)

Dawkowanie Nivenol:
Doustnie. 75 mg 1x na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel