NITRAZEPAM GSK tabletki

  • NITRAZEPAM GSK jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu uspokajającym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Stosować w celu krótkotrwałego leczenia bezsenności.
  • NITRAZEPAM GSK tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
nitrazepam (nitrazepamum)

Wskazania:
Krótkookresowa terapia ciężkiej bezsenności, cechującej się problemami w zasypianiu oraz częstymi nocnymi przebudzeniami, które ograniczają komfort życia pacjenta oraz narażają go na ciężki stres, gdy możliwa jest sedacja w ciągu dnia.

Działanie:
Zawarty w preparacie nitrazepam jest agonistą kompleksu receptora kwasu ?-aminomasłowego (GABA-A). Preparat to pochodna benzodiazepiny o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwdrgawkowym oraz zmniejszającym napięcie mięśniowe. Działa pośrednio, zwiększając podobieństwo GABA do receptorów GABA-A. GABA działa aktywująco na związany z receptorem GABA-A jonofor chlorkowy, zwiększając wchłanianie się jonów chloru we wnętrzu neuronów, doprowadzając do hiperpolaryzacji komórki. Jest to jedna z głównych dróg blokowania aktywności neuronów. Zatrzymanie przekazywania impulsów w płacie skroniowym jest odpowiedzialne za działanie amnestyczne i przeciwdrgawkowe, w tworze siatkowatym pnia mózgu za działanie nasenne, a w rdzeniu kręgowym i móżdżku za wpływ miorelaksacyjny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na nitrazepam, benzodiazepiny lub pozostałe składniki preparatu
- ostra niewydolność oddechowa, depresja oddechowa
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność wątroby
- miastenia
- nie stosować u pacjentów z fobią lub natręctwami, z przewlekłymi psychozami
- nie stosować u dzieci

Dawkowanie Nitrazepam GSK:
Doustnie. Standardowa dawka wynosi 5 mg przed snem, a w razie potrzeby 10 mg. Należy zażywać najmniejszą skuteczną dawkę. Terapia powinna trwać maksymalnie 4 tygodnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki, szczególnie u osób starszych dawka powinna być odpowiednio mniejsza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel