NOXAFIL zawiesina doustna

  • NOXAFIL jest preparatem stosowanym w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i przeciwgrzybiczym. Lek jest podawany pacjentom w różnego rodzaju zakażeniach grzybiczych.
  • NOXAFIL zawiesina doustna
Producent: Msd Polska
Skład: pozakonazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
pozakonazol (posaconazole)

Wskazania:
- leczenie zakażeń grzybiczych u pacjentów dorosłych: chromoblastomikoza i grzybniak oporne na itrakonazol lub w przypadku jego nietolerancji przez pacjenta, kokcydioidomikoza oporna na amfoterycynę B, itrakonazol lub flukonazol lub w przypadku nietolerancji tych leków przez pacjenta, inwazyjna aspergiloza oporna na amfoterycynę B lub itrakonazol lub w przypadku nietolerancji tych leków przez pacjenta, fuzarioza oporna na amfoterycynę B lub w przypadku jej nietolerancji przez pacjenta, kandydoza jamy ustnej i gardła - jako terapia I rzutu u pacjentów z ciężką postacią choroby lub obniżoną odpornością, u których przewiduje się słabą odpowiedź na leczenie miejscowe,
- przeciwdziałanie inwazyjnym zakażeniom grzybiczym w grupie pacjentów: po przeszczepieniu macierzystych komórek krwiotwórczych (HSCT), którzy przyjmują duże dawki leków immunosupresyjnych w wyniku choroby przeszczep przeciwko gospodarzowi i u których jest duże ryzyko rozwoju inwazyjnych zakażeń grzybiczych; pacjentów z ostrą białaczką szpikową lub zespołem mielodysplastycznym, którzy przyjmują chemioterapię w ramach indukcji remisji i mogą w związku z tym mieć długotrwałą neutropenię oraz duże ryzyko rozwoju inwazyjnych zakażeń grzybiczych.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwgrzybiczym, pochodna triazolu. Inhibitor 14alfa-demetylazy lanosterolu, enzymu katalizującego główny etap biosyntezy ergosterolu. Pozakonazol in vitro działa na poszczególne drobnoustroje: gatunki z rodzaju, rodzaju Candida, Coccidioides immitis, Fonsecaea pedrosoi i gatunki z rodzaju Fusarium, Rhizomucor, Mucor i Rhizopus.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- jednoczesne stosowanie alkaloidów sporyszu
- jednoczesne stosowanie leków metabolizowanych przez CYP3A4: terfenadyny, astemizolu, cyzaprydu, pimozydu, halofantryny lub chinidyny (ryzyko zwiększenia stężenia tych leków w osoczu, wydłużenia odstępu QTc i rzadko wystąpienia torsade des pointes)
- jednoczesne podawanie leków z grupy inhibitorów reduktazy HMG-CoA: symwastatyny, lowastatyny i atorwastatyny

Dawkowanie Noxafil:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie. Terapia powinna być rozpoczęta przez lekarza specjalistę mającego doświadczenie w leczeniu zakażeń grzybiczych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel