OC-35 tabletki powlekane

  • OC-35 jest preparatem oddziałującym na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe, który jest stosowany jako antykoncepcja hormonalna o działaniu hamującym działanie androgenów. Podawany kobietom w ramach leczenia chorób androgenozależnych.
  • OC-35 tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
octan cyproteronu, etynyloestradiol (cyproteroni acetas, ethinylestradiolum)

Wskazania:
Terapia trądziku w stopniu średnim do ostrego, związanego z wrażliwością na androgeny i hirsutyzmu u kobiet w wieku rozrodczym.

Działanie:
Lek o złożonej budowi, zawierający etynyloestradiol - estrogen oraz octan cyproteronu - gestagen o działaniu przeciwandrogennym. Etynyloestradiol jest syntetyczną pochodną estradiolu podawaną we wszystkich zaburzeniach hormonów, w których zalecane jest leczenie żeńskim hormonem płciowym. Octan cyproteronu kompetycyjnie zatrzymuje łączenie androgenów z receptorami w narządach docelowych oraz pośrednio blokuje produkcję androgenów w jajnikach i nadnerczach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- jednoczesne stosowanie z innym środkiem antykoncepcyjnym
- aktualna lub przebyta zakrzepica żylna (zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna)
- aktualna lub przebyta zakrzepica tętnicza (np. zawał mięśnia sercowego) lub objawy prodromalne (np. dławica piersiowa i przemijający napad niedokrwienny)
- aktualny lub przebyty udar mózgu
- obecność poważnego czynnika ryzyka lub wielu czynników ryzyka zakrzepicy żylnej bądź tętniczej takich jak: cukrzyca z powikłaniami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężka dyslipoproteinemia
- dziedziczna lub nabyta predyspozycja do wystąpienia zakrzepicy żylnej lub tętniczej np. oporność na aktywne białko C (APC), niedobór antytrombiny III, niedobór białka C, niedobór białka S, hiperhomocysteinemia i przeciwciała antyfosfolipidowe (przeciwciała antykardiolipinowe, antykoagulant toczniowy)
- migrena z ogniskowymi objawami neurologicznymi w wywiadzie
- rozpoznany lub podejrzewany nowotwór piersi lub narządów rodnych lub inny hormonozależny, występujący obecnie lub w przeszłości
- krwawienia z dróg rodnych o niewyjaśnionej przyczynie
- występująca w przeszłości lub obecnie ciężka niewydolność wątroby, do czasu powrotu parametrów czynności wątroby do wartości prawidłowych
- nowotwory wątroby obecnie lub w wywiadzie (łagodne lub złośliwe)
- występujące obecnie lub w przeszłości zapalenie trzustki ze zwiększonym stężeniem triglicerydów
- ciąża lub podejrzenie ciąży
- karmienie piersią
- preparatu nie stosuje się u mężczyzn

Dawkowanie OC-35:
Doustnie. Zaleca się indywidualne dawkowanie i konsultację z lekarzem. Standardowo: 1 tabletka na dobę o stałej godzinie przez 21 dni. Następnie należy zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć nowe opakowanie. Podczas terapii nie należy zażywać innych leków zawierających hormony.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel