ONDANSETRON BLUEFISH tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

  • ONDANSETRON BLUEFISH jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o właściwościach przeciwwymiotnych. Stosowany w leczeniu nudności spowodowanych chemioterapią, radioterapią lub zabiegiem operacyjnym.
  • ONDANSETRON BLUEFISH tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Producent: Bluefish
Skład: ondansetron
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ondansetron (ondansetronum)

Wskazania:
- dzieci: zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów w okresie pooperacyjnym u dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca; leczenie nudności i wymiotów wywoływanych przez chemioterapię u dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy,
- dorośli: leczenie nudności i wymiotów spowodowanych przez chemioterapię cytotoksyczną i radioterapię oraz przeciwdziałanie nudnościom i wymiotom w okresie pooperacyjnym.

Działanie:
Preparat to silny, selektywny antagonista receptorów serotoninowych 5-HT3 w neuronach występujących zarówno w obwodowym, jak i ośrodkowym układzie nerwowym. Sposób działania ondansetronu w wymiotach okresu okołooperacyjnego jest nieznany, ale przypuszcza się, że jest podobny do opisanego w przypadku nudności i wymiotów spowodowanych przez leki cytotoksyczne. Ondansetron hamuje powstawanie tego odruchu. Środki chemioterapeutyczne i radioterapia mogą wywołać uwalnianie serotoniny w jelicie cienkim, zapoczątkowując odruch wymiotny w następstwie pobudzenia poprzez receptory 5-HT3 dośrodkowych włókien nerwu błędnego. Ondansetron nie zmienia stężeń prolaktyny w osoczu krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ondansetron lub na innych wybiórczych antagonistów receptora 5-HT3 (np. granisetron, dolasetron) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Ondansetron Bluefish:
Doustnie. Konieczne jest dobranie indywidualnej dawki w leczeniu zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel