OLANZARAN tabletki

  • OLANZARAN to środek oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy, który posiada działanie przeciwpsychotyczne i przeciwmaniakalne. Stosowany u pacjentów mających różnego rodzaju zaburzenia psychiczne wynikające z odmiennego postrzegania rzeczywistości.
  • OLANZARAN tabletki
Producent: Ranbaxy
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
Preparat stosowany w leczeniu epizodów manii w stopniu umiarkowanym do ostrego oraz w leczeniu schizofrenii.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwmaniakalnych, przeciwpsychotycznych oraz stabilizujących nastrój. Olanzapina wybiórczo redukuje pobudzającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), mając równocześnie nieznaczny wpływ na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne. Olanzapina wykazuje powinowactwo do licznych receptorów: serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5), cholinergicznych receptorów muskarynowych (M1-M5), alfa1-adrenergicznych i histaminowych receptorów H1. Wykazuje większe powinowactwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Osłabia warunkowy odruch unikania, będący testem aktywności przeciwpsychotycznej, w dawkach mniejszych niż wymagane do wywołania katalepsji, zjawiska wskazującego na występowanie związanych z aktywnością motoryczną działań niepożądanych. W odróżnieniu od innych leków przeciwpsychotycznych, olanzapina zwiększa odpowiedź w teście "anksjolitycznym".

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub pozostałe składniki preparatu
- pacjenci ze stwierdzonym ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olanzaran:
Doustnie. Zwykle dawka wynosi 10-15 mg na dobę w zależności od choroby. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel