ORGALUTRAN roztwór do wstrzyknięć

  • ORGALUTRAN jest preparatem stosowanym w leczeniu bezpłodności u kobiet, u których jajniki poddawane są stymulacji w celu wytworzenia większej liczby jajeczek. Zalecany również w ramach zapobiegania przedwczesnej owulacji.
  • ORGALUTRAN roztwór do wstrzyknięć
Producent: Organon
Skład: ganireliks
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ganireliks (ganirelixi acetas)

Wskazania:
Należy stosować w celu przeciwdziałania przedwczesnemu wzrostowi stężenia hormonu luteinizującego (LH) u kobiet poddawanych kontrolowanej hiperstymulacji jajników (COH) w programach wspomaganego rozrodu.

Działanie:
Preparat to antagonista GnRH, modulujący oś podwzgórze-przysadka-jajnik poprzez konkurencyjne łączenie z receptorami GnRH przysadki mózgowej. Na skutek tego łączeni zachodzi szybka, głęboka i odwracalna supresja endogennych gonadotropin, bez pierwotnej stymulacji, jak w przypadku podawania agonistów GnRH. Po wielorazowym podaniu dawek 0,25 mg, stężenia LH, FSH i E2 w surowicy były zmniejszone maksymalnie odpowiednio o 74%, 32% i 25% po 4, 16 h i 16 h po wstrzyknięciu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nadwrażliwość na hormon uwalniający gonadotropinę (GnRH) lub na jakikolwiek analog GnRH
- umiarkowana lub ciężka niewydolność nerek lub wątroby
- ciąża lub okres karmienia piersią

Dawkowanie Orgalutran:
Sposób i dawkowanie zarządza specjalista mający doświadczenie w terapii zaburzeń płodności. Lek powinien być wstrzykiwany podskórnie 1x na dobę, zacząwszy od 5 lub 6 dnia stosowania FSH lub od 5 lub 6 dnia podczas stosowania koryfolitropiny alfa. Preparat stosować mniej więcej o stałej porze dnia. Należy utrzymywać codzienne podawanie preparatu aż do dnia, w którym pęcherzyki będą miały odpowiednie wymiary.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel