OROPRAM tabletki powlekane

  • OROPRAM jest preparatem wpływającym na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego o właściwościach przeciwdepresyjnych. Lek ma zastosowaniu u pacjentów chorujących na depresję.
  • OROPRAM tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
citalopram (citalopramum)

Wskazania:
- leczenie lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii,
- leczenie dużych zaburzeń depresyjnych.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwdepresyjnych - wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). W zasadzie nie oddziałuje na wychwyt noradrenaliny, dopaminy i GABA przez neurony. Nie wykazuje podobieństwa lub jest ono nieznaczne do receptorów adrenergicznych, serotoninergicznych, dopaminowych, cholinergicznych, histaminowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cytalopram lub pozostałe składniki preparatu
- cytalopramu nie należy stosować u pacjentów otrzymujących inhibitory MAO, w tym selegilinę w dawce dobowej >10 mg
- nie należy stosować cytalopramu w ciągu 14 dni po odstawieniu nieodwracalnych inhibitorów MAO ani w okresie określonym dla przerwania stosowania odwracalnych inhibitorów MAO, opisanym w monografii dla tej grupy leków
- inhibitorów MAO nie należy wprowadzać do terapii przed upływem 7 dni po odstawieniu cytalopramu

Dawkowanie Oropram:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Lęk napadowy: na początku terapii 10 mg na dobę. Po 1. tygodniu dawkę można zwiększyć do 20 mg na dobę. Standardowa dawka dobowa zawiera 20-30 mg. Dawka dla osób starszych powinna wynosić 10 mg na dobę ale może być też większa. Duże zaburzenia depresyjne: na początku terapii 20 mg na dobę. Dawka w razie konieczności może być zwiększona do 40 mg na dobę, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta. Dobowa dawka maksymalna wynosi 60 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel