ORIZON roztwór doustny

  • ORIZON to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwpsychotycznych i działaniu przeciwko schizofrenii. Podawany jest pacjentom w leczeniu schizofrenii oraz epizodów maniakalnych.
  • ORIZON roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rysperydon (risperidonum)

Wskazania:
- leczenie epizodów maniakalnych w stopniu średnim do ostrego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych,
- leczenie schizofrenii,
- krótkookresowe objawowe leczenie uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci powyżej 5 roku życia i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo, zdiagnozowanych wg kryteriów DSM - IV, u których nasilenie agresji i innych zachowań destrukcyjnych wymaga leczenia farmakologicznego,
- krótkookresowe leczenie uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego o natężeniu średnim do ostrego, niereagujących na metody niefarmakologiczne oraz gdy istnieje ryzyko, że pacjent będzie stanowił zagrożenie dla samego siebie lub innych osób.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwpsychotycznych. Selektywny antagonista monoaminergiczny o umiarkowanym działaniu. Wykazuje wysokie podobieństwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2. Łączy się także z receptorami alfa1-adrenergicznymi i z mniejszym powinowactwem, z receptorami histaminergicznymi H1 i receptorami alfa2-adrenergicznymi. Nie łączy się z receptorami cholinergicznymi. Uregulowane ośrodkowe działanie antagonistyczne na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może zmniejszyć możliwość zaistnienia pozapiramidowych działań niepożądanych i rozszerzyć działanie terapeutyczne na negatywne i afektywne zaburzenia w przebiegu schizofrenii. Wbrew temu, że rysperydon jest silnym antagonistą receptorów D2, łagodzącym wytwórcze objawy schizofrenii, w mniejszym stopniu ogranicza on aktywność motoryczną i powoduje katalepsję niż klasyczne neuroleptyki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rysperydon lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie Orizon roztwór doustny:
Doustnie. Zaleca się konsultacje z lekarzem i dobranie indywidualnej dawki odpowiedniej dla stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel