ORIZON tabletki powlekane

  • ORIZON jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpsychotycznym oraz przeciwschizofrenicznym. Stosowany jest w leczeniu schizofrenii oraz ciężkich epizodów maniakalnych.
  • ORIZON tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rysperydon (risperidonum)

Wskazania:
- krótkookresowe objawowe leczenie uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci powyżej 5 roku życia i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo, zdiagnozowanych wg kryteriów DSM - IV, u których nasilenie agresji i innych zachowań destrukcyjnych wymaga leczenia farmakologicznego,
- krótkookresowe leczenie uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego o natężeniu średnim do ostrego, niereagujących na metody niefarmakologiczne oraz gdy istnieje ryzyko, że pacjent będzie stanowił zagrożenie dla samego siebie lub innych osób,
- leczenie epizodów maniakalnych w stopniu średnim do ostrego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych,
- leczenie schizofrenii.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpsychotycznym, który jest wybiórczym antagonistą monoaminergicznym o umiarkowanych właściwościach. Wiąże się z receptorami alfa1-adrenergicznymi i z mniejszym powinowactwem, z receptorami histaminergicznymi H1 i receptorami alfa2-adrenergicznymi. Odznacza się również dużym powinowactwem do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rysperydon lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie Orizon tabletki:
Doustnie. Należy dobrać indywidualną dawkę leku w konsultacji z lekarzem, w zależności od choroby oraz stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel