OXIS TURBUHALER proszek do inhalacji

  • OXIS TURBUHALER jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach rozszerzających oskrzela. Lek stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.
  • OXIS TURBUHALER proszek do inhalacji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fumaran formoterolu (formoteroli fumaras)

Wskazania:
Połączone leczenie podtrzymujące z wziewnymi glikokortykosteroidami w leczeniu objawów obturacji dróg oddechowych i przeciwdziałanie objawom spowodowanych wysiłkiem fizycznym u chorych z astmą, kiedy terapia glikokortykosteroidami nie pomaga. Ponadto leczenie objawów obturacji dróg oddechowych u chorych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Działanie:
Preparat jest wybiórczo działającym ß2-mimetykiem. Posiada właściwości rozszerzające oskrzela u pacjentów z odwracalną obturacją dróg oddechowych. Działanie to zachodzi w ciągu 1-3 min po inhalacji i trwa około 12 h po zażyciu pojedynczej dawki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na formoterol lub laktozę podawaną wziewnie

Dawkowanie Oxis Turbuhaler:
Wziewnie. Przewlekła obturacyjna choroba płuc: dawka podtrzymująca wynosi 9 µg 1-2x na dobę. Maksymalna dawka podtrzymująca i podawana jednorazowo nie powinna przekraczać 18 µg. U pacjentów leczonych preparatem w celu opanowania objawów można w razie potrzeby zastosować dodatkowe dawki oprócz podawanych w leczeniu podtrzymującym. Maksymalna dawka dobowa wynosi 36 µg. Gdy stosowanie dawek częściej niż 2x w tygodniu jest niewystarczające, świadczy to o tym, że leczenie nie jest wystarczające - należy wówczas rozważyć zmianę sposobu leczenia. Astma. Dzieci powyżej 6 roku życia: podawanie doraźne: 4,5-9 µg w ramach złągodzenia objawów obturacji dróg oddechowych. Dawka podtrzymująca wynosi 9 µg 1-2x na dobę. Przeciwdziałanie objawom obturacji dróg oddechowych spowodowanej wysiłkiem: 4,5-9 µg przed wysiłkiem; maksymalna dawka dobowa: 18 µg, jednak dopuszcza się podanie do 36 µg na dobę; maksymalna dawka jednorazowa: 9 µg. Dorośli: podawanie doraźne: 4,5-9 µg w ramach złagodzenia objawów obturacji dróg oddechowych. Dawka podtrzymująca zawiera 4,5-9 µg 1-2x na dobę. Przeciwdziałanie objawom obturacji dróg oddechowych wywołanej wysiłkiem: 9 µg przed wysiłkiem; maksymalna dawka dobowa: 36 µg, jednak dopuszcza się podanie do 54 µg na dobę; maksymalna dawka jednorazowa: 27 µg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel