PERINDOPRIL MEDANA tabletki

  • Perindopril Medana jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi. Zalecany jest pacjentom w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz objawowej niewydolności serca.
  • PERINDOPRIL MEDANA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
peryndopryl (perindopril)

Wskazania:
- obniżenie prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzeń sercowych u pacjentów z zawałem mięśnia serca i (lub) rewaskularyzacją w wywiadzie,
- leczenie objawowej niewydolności serca,
- terapia nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Peryndopryl jest przeistaczany w czynny metabolit - peryndoprylat - inhibitor ACE - enzymu katalizującego przemianę angiotensyny I do wazopresyjnej angiotensyny II, a także rozpad bradykininy działającej naczyniorozkurczowo). Wstrzymanie aktywności ACE przyczynia się do zmniejszenia stężenia angiotensyny II w osoczu za sprawą zahamowania ujemnego sprzężenia zwrotnego regulującego wytwarzanie reniny, co powoduje zwiększenie aktywności reninowej osocza oraz zmniejszenie wytwarzania aldosteronu. Ponieważ ACE inaktywuje bradykininę, zablokowanie aktywności ACE przyczynia się również do zwiększenia aktywności krążących oraz miejscowych układów kalikreiny-kininy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Perindopril Medana:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki. Standardowa ilość zawiera 2-4 mg 1x na dobę. Lek można podawać w monoterapii oraz w skojarzeniu z innymi preparatami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel