PAMISOL koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • PAMISOL jest preparatem oddziałującym na układ mięśniowo-szkieletowy o działaniu zmniejszającym stężenie wapnia w surowicy i zmniejszającym resorpcje kości.Podawany pacjentom w celu leczenia hiperkalcemii i zapobieganiu złamaniom.
  • PAMISOL koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas pamidronowy (acidum pamidronicum)

Wskazania:
- leczenie hiperkalcemii w przebiegu chorób nowotworowych,
- przeciwdziałanie zdarzeniom związanym z układem kostnym (złamania patologiczne, kompresyjne złamanie kręgosłupa, radioterapia kości lub operacje kostne, hiperkalcemia), u pacjentów z nowotworem piersi z przerzutami do kości lub ze szpiczakiem mnogim z uszkodzeniem kości, jako leczenie wspomagające do terapii przeciwnowotworowej.

Działanie:
Preparat to silny inhibitor osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej. Przez obniżenie stężenia wapnia we krwi, lek poprawia przesączanie kłębuszkowe i zmniejsza zwiększone stężenie kreatyniny we krwi. In vitro wiąże się silnie z kryształkami hydroksyapatytu i zatrzymuje zarówno formowanie się, jak i rozpuszczanie tych kryształków. Zatrzymanie osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej in vivo, może być przynajmniej częściowo zależne od wiązania się preparatu z mineralnymi składnikami tkanki kostnej. U pacjentów z hiperkalcemią w przebiegu choroby nowotworowej lek przyczynia się do obniżenia stężenia wapnia i fosforanów we krwi oraz zmniejszenia wydalania w moczu wapnia, fosforanów i hydroksyproliny. Znajdujący się w leku pamidronian zatrzymuje dostęp prekursorów osteoklastów do kości. Jednakże zasadniczy mechanizm działania in vitro i in vivo jest zależny od miejscowego i bezpośredniego zatrzymania resorpcji przez związane z tkanką kostną bisfosfoniany.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pamidronian, inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancje pomocniczą

Dawkowanie Pamisol:
Podawać w postaci infuzji dożylnej. Należy dobrać indywidualne dawkowanie w zależności od potrzeb i choroby pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel