PAMITOR koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • PAMITOR jest preparatem oddziałujacym na ukła mięśniowo-szkieletowy o działaniu hoamującym osteliozę nowotworową oraz zmniejszającym steżenie wapnia we krwi. Lek ma zastosowanie w leczeniu hiperkalcemii oraz ostelizy.
  • PAMITOR koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pamidronian disodowy (dinatrii pamidronas)

Wskazania:
Leczenie objawów wynikających ze zwiększonej aktywnością osteoklastów: hiperkalcemii w przebiegu chorób nowotworowych; choroby Pageta kości; przerzutów nowotworowych do kości (z przewagą procesów litycznych) i szpiczaka mnogiego.

Działanie:
Preparat z klasy bisfosfonianów, który jest silnym inhibitorem osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej. Pamidronian blokuje dostęp prekursorów osteoklastów do powierzchni tkanki kostnej i nie dopuszcza ich przekształcaniu się w dojrzałe, resorbujące osteoklasty. In vitro silnie wiąże się z powierzchnią kryształów hydroksyapatytu i blokuje ich tworzenie i rozpuszczanie się. Blokowanie osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej in vivo może po części być zależne od łączenia się preparatu z mineralnymi składnikami tkanki kostnej. Preparat wykazuje wysokie podobieństwo do tkanek uwapnionych. Nie zaobserwowano całkowitej eliminacji pamidronianu z organizmu, dlatego tkanka zawierająca wapń jest uznawana jako miejsce „pozornej eliminacji". No podstawie przeprowadzonych badań wykazano, że pamidronian blokuje indukowaną przez nowotwory osteolizę, gdy stosuje się go przed wszczepianiem lub podczas wszczepiania komórek nowotworowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pamidronian lub inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciąża, karmienie piersią

Dawkowanie Pamitor:
Preparat podaje się w infuzji dożylnej. Zaleca się dostosowanie właściwej dawki do stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel