PARNASSAN tableltki powlekane

  • Parnassan jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwmaniakalnych i przeciwpsychotycznych. Stosowany w leczeniu schizofrenii oraz różnego rodzaju zaburzeń o charakterze maniakalnym.
  • PARNASSAN tableltki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
Podawać w leczeniu schizofrenii; terapia epizodów manii o nasileniu średnim do ostrego, jak euforia lub nadmierne pobudzenie; przeciwdziałanie nawrotom objawów u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową; leczenie innych stanów psychotycznych przebiegających z urojeniami, halucynacjami, depresją i lękiem.

Działanie:
Preparat to wybiórczy antagonista monoaminergiczny o wysokim podobieństwie do wybranych receptorów: cholinergicznych muskarynowych M1-M5, histaminowych H1, receptorów alfa1-adrenergicznych, serotoninowych 5-HT2A/2C, 5-HT3, 5-HT6, dopaminergicznych D1-D5. Posiada właściwości stabilizujące nastrój, przeciwmaniakalne i przeciwpsychotyczne. Olanzapina wybiórczo oddziałuje na układ mezolimbiczny bez istotnego wpływu na układ pozapiramidowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub którykolwiek z pozostałych składników znajdujących się w preparacie; reakcja alergiczna może wystąpić w postaci wysypki, obrzęku twarzy lub ust, świądu, duszności
- choroby oczu - objawiające się zwiększonym ciśnieniem w oku
- alergia na soję
- okres karmienia piersią
- u kobiet w ciąży podawać w stanach bezwzględnej konieczności

Dawkowanie Parnassan:
Doustnie. Standardowe dawkowanie wynosi 10-15 mg na dobę w zależności od choroby i jej nasilenia. Lek można stosować w monoterapii oraz terapii skojarzonej. Zaleca się indywidualne ustalenie indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel