PARCOTRAM tabletki powlekane

  • PARCOTRAM to preparat wpływający na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, który dzięki swoim właściwościom posiada działanie przeciwbólowe. Podawany jest w leczeniu bólu o nasileniu średnim do dużego.
  • PARCOTRAM tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek tramadolu, paracetamol (tramadoli hydrochloridum, paracetamolum)

Wskazania:
Terapia wymagająca zastosowania tramadolu jednocześnie z paracetamolem w objawowym leczeniu bólu w stopniu umiarkowanym do silnego.

Działanie:
Preparat o charakterze złożonym, posiadający działanie przeciwbólowe. Dokładny mechanizm działania przeciwbólowego paracetamolu jest nieznany i może obejmować działanie ośrodkowe i obwodowe. Tramadol jest opioidowym preparatem przeciwbólowym, który działa na o.u.n. Jest nieselektywnym agonistą receptorów opioidowych µ, ?, i ? z wysokim powinowactwem do receptorów µ. Pozostałe mechanizmy, które biorą udział w procesie działania przeciwbólowego, to zatrzymanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny w neuronach oraz zwiększenie uwalniania serotoniny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na tramadol, paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ostre zatrucie alkoholem, preparatami nasennymi, przeciwbólowymi działającymi na o.u.n., opioidami lub lekami psychotropowymi
- nie stosować u pacjentów którzy stosują inhibitory MAO ani w trakcie 14 dni po przerwaniu leczenia inhibitorami MAO
- ciężkie zaburzenie czynności wątroby
- padaczka oporna na leczenie

Dawkowanie Parcotram:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów powyżej 12 roku życia. Standardowa dawka na początku wynosi 2 tabletki. Podawać maksymalnie 8 tabletek na dobę. Należy zachować co najmniej 6 h pomiędzy kolejnymi tabletkami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel