PENICILLINUM PROCAINICUM TZF proszek do przygotowania zawiesiny do wstrzyknięć

  • Penicillinum procainicum L TZF jest preparatem stosowanym w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i bakteriobójczym. Lek ma zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju zakażeń bakteryjnych wrażliwych na penicylinę.
  • PENICILLINUM PROCAINICUM TZF proszek do przygotowania zawiesiny do wstrzyknięć
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
benzylopenicylina prokainowa (benzylpenicillinum procainum)

Wskazania:
- przeciwdziałanie błonicy w połączeniu z antytoksyną,
- zakażenia o umiarkowanie ciężkim przebiegu: kiła nabyta lub wrodzona, krętkowice endemiczne, rzeżączka przebiegająca bez bakteriemii wywołana przez szczepy niewytwarzające ß-laktamazy, mieszane zakażenia gardła (angina Vincenta), dolnych dróg oddechowych, narządów płciowych wywołane przez wrzecionowce i krętki, różyca, wąglik, gorączka szczurza, zakażenia paciorkowcowe przebiegające bez bakteriemii (m.in. zakażenia górnych dróg oddechowych, zakażenia dolnych dróg oddechowych - włącznie z zapaleniem płuc spowodowanym przez szczepy S. pneumoniae podatne i umiarkowanie podatne na penicylinę, zapalenie wsierdzia i osierdzia, płonica, zakażenia skóry i tkanki podskórnej, w tym róża).

Działanie:
Preparat to antybiotyk ß-laktamowy, pochodna penicyliny benzylowej o przedłużonym działaniu. Działa bakteriobójczo m.in. na Neisseria gonorrhoeae, Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, Listeria monocytogenes, Treponema pallidum, Actinomyces bovis, Streptococcus spp. (paciorkowce grupy A, C, G, H, L i M oraz Streptococcus pneumoniae).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na penicyliny lub prokainę

Dawkowanie Penicillinum Procainicum TZF:
Domięśniowo. Preparat przeznaczony dla pacjentów powyżej 4 roku życia. Zwyczajowa dawka wynosi 600 000-1 200 000 j.m./dobę w 2 dawkach co 12 h. W kile wczesnej: 600 000 j.m./dobę; w kile trzeciorzędowej układu nerwowego: 2 400 000 j.m./dobę oraz doustnie 2,5 g probenecydu. W rzeżączce jednorazowo 4 800 000 j.m./dobę w 2 wstrzyknięciach po 2 400 000 j.m. w różne miejsca (w połączeniu z doustnie podanym 1 g probenecydu).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel