PEXOPAR tabletki

  • Pexopar jest preparatem o właściwościach poprawiających koordynację ruchową u pacjentów w chorobie Parkinsona, zwłaszcza w przypadku jej idiopatycznej odmiany.
  • PEXOPAR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pramipeksol (pramipexolum)

Wskazania:
Podawać w chorobie Parkinsona, w leczeniu objawów jej idiopatycznej odmiany w monoterapii lub w połączeniu z lewodopą (podczas trwania choroby, do jej późnych okresów, gdy działanie lewodopy słabnie lub staje się nierówne i zachodzą wahania efektywności terapii.

Działanie:
Preparat to agonista dopaminy, łączący się wybiórczo i swoiście z receptorami D2 i mający powinowactwo do receptorów D3. Zawarty w nim pramipeksol zmniejsza objawy zaburzeń ruchowych związanych z chorobą Parkinsona przez aktywowanie receptorów dopaminowych w ciele prążkowanym. Blokuje syntezę, uwalnianie i metabolizm dopaminy. Sposób działania w zespole niespokojnych nóg nie jest znany.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pramipeksol lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Pexopar:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Dawka dobowa podzielona jest na 3 równe porcje. Terapię należy zacząć od dawki 0,264 mg zasady na dobę, następnie dawki powinny być stopniowo zwiększane co 5-7 dni do uzyskania największej skuteczności leczenia. W przypadku konieczności dalszego zwiększania dawki, powinna być ona zwiększana o 0,54 mg zasady w odstępach tygodniowych do uzyskania maksymalnej dawki 3,3 mg zasady na dobę. Stosowanie dawek większych niż 1,1 mg zasady może powodować senność. W terapii podtrzymującej dawka indywidualna powinna zawierać od 0,264 mg zasady do maksymalnie 3,3 mg zasady na dobę. W przypadku odstawiania leku dawkę pramipeksolu należy zmniejszać stopniowo. Zaleca się konsultacje z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel