PLERECARD tabletki powlekane

  • Plerecard jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach zapobiegających występowaniu zdarzeń sercowo-naczyniowych zagrażających życiu pacjenta.
  • PLERECARD tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
eplerenon (eplerenonum)

Wskazania:
Leczenie wspomagające obejmujące stosowanie beta-adrenolityków w celu zmniejszenia ryzyka umieralności i chorobowości z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów w stanie stabilnym, z zaburzeniem czynności lewej komory serca, a także klinicznymi objawami niewydolności serca po przebytym niedawno zawale serca.

Działanie:
Preparat jest antagonistą aldosteronu. Zawarty w nim eplerenon wykazuje względną swoistość wiązania z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla mineralokortykosteroidów w porównaniu z wiązaniem z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla glikokortykosteroidów, progesteronu i androgenów. Eplerenon przeciwdziała wiązaniu aldosteronu, najważniejszego hormonu w układzie renina-angiotensyna-aldosteron (RAA), który uczestniczy w regulacji ciśnienia tętniczego i patofizjologii chorób sercowo-naczyniowych. Badania wykazały, że eplerenon wywołuje stałe zwiększenie aktywności reninowej osocza i stężenia aldosteronu w surowicy, związane ze zmniejszeniem blokującego wpływu aldosteronu na wytwarzanie reniny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na eplerenon lub którąkolwiek substancję pomocniczą znajdującą się w preparacie
- stężenie potasu w surowicy przed rozpoczęciem leczenia >5,0 mmol/l
- umiarkowana do ciężkiej niewydolność nerek (klirens kreatyniny <50 ml/min)
- ciężka niewydolność wątroby (klasa C w skali Child Pugh)
- jednoczesne stosowanie leków moczopędnych oszczędzających potas, suplementów potasu lub silnych inhibitorów CYP3A4 (np. intrakonazol, ketokonazol, rytonawir, nelfinawir, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)

Dawkowanie Plerecard:
Doustnie. Na początku zaleca się zażywać 25 mg na dobę, a następnie zwiększyć dawkę do 50 mg na dobę i jest to dawka podtrzymująca. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel